©Reuters

Moć velikog kluba: Pobedi i kad si bled na terenu, Juventus će ponovo u Ligu šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.04.22. | 22:58

Mojze Ken heroj slavlja Stare dame na Mapei stadionu - 2:1

Onda kada je se lomi situacija na terenu, kada je odnos ujednačen ili minimalno na jednoj od strana, onda ključnu ulogu odigra psihologija. A onda je uvek na strani većeg, kvalitetnijeg, iskusnijeg protivnika. Juventus je odigrao bled meč na Mapei stadionu u Ređo Emiliji, poput mnogih u ovoj sezoni, ali je demontrirao umeće pobeđivanja i golom Mojzea Kena u 88. minutu došao do pobede nad Sasuolom - 2:1 (1:1).

Ovo slavlje će sasvim sigurno biti ključno za ekipu Masimilijana Alegirija u borbi za plasman u Ligu šampiona, pošto se Stara dama četiri kola do kraja Serije A nalazi na osam bodova udaljenosti od petoplasirane Rome.

Ekipi Alesija Dionisija za utehu ostaje jalova inicijativa tokom najvećeg toka utakmice, čak 63 odsto lopta u posedu i ozbiljan broj neiskorišćenih šansi. Ipak, ozbiljna ekipa protivniku ne sme da dozvoli da u takvom odnosu snaga dođe do preokreta i odnese sva tri boda. Sasuolo je poveo u 39. minutu preko Đanluke Raspadorija, uz efektno dodavanje Domenika Berardija petom, ali je Juventus izjednačio u poslednjim trenucima prvog poluvremena preko Paula Dibale. Argentinac je odlično reagovao na dodavanje Denisa Zakarije i poslao snažan udarac pod prečku gola Andre Konsiljija.

Filip Đuričić i Dušan Vlahović su prilike dobili u drugom poluvremenu, obojica trenera su želela da osvoje tri boda, pa su pojačavali snage upravo u ofanzivi. Domaćin je imao dobre šanse preko Davidea Fratezija i Jorgosa Kirjakopulosa, dok je sa druge strane Konsilji u 73. minutu zaustavio odličan udarac Kena.

Sasuolo je u završnici meča stezao obruč pred protivničkim golom, ali mu je odbrana popustila u samoj završnici. Ken je majstorski prevario Vlada Kirikeša posle dodavanja Aleksa Sandra, izborio se za dobru poziciju, a onda pogodio mrežu nemoćnog Konsiljija.

Stara dama čitav posao po pitanju obezbeđivanja mesta u Ligi šampiona može da zavši u prednosojeća dva kola pošto ga očekuju mečevi sa Venecijom i Đenovom, koji objektivno predstavljaju zicere za Alegrijev tim. Sasuolo nema mnogo prostora da drastično popravi, ali ni da pogorša plasman na tabeli, pa će u finišu sezone igrati za dodatno popravljanje utiska o čitavoj sezoni.