Napolitanci opet sanjaju o tituli! Albiol za slavlje, Hamšik za brigu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.03.18. | 22:43

Đenova izdržala na San Paolu do 72. minuta. Bolonja osvojila bod na gostovanju Laciju

Napoli se vratio! Bilo je teško, na momente i frustrirajuće u duelu sa Đenovom na San Paolo stadionu, ali je ekipa Mauricija Sarija došla do minimalne pobede koja sada vraća potpunu neizvenost u šampionsku trku. Junak utakmice bio je, pomalo neočekivano, španski defanzivac Raul Albiol koji je približio Napolitance na samo minus dva u odnosu na vodeći Juventus.

Bila je ovo i psihološki važna pobeda za Napoli koji je u prethodna dva meča izgubio od Rome i remizirao sa Interom.

Albiolov prvenac u sezoni verovatno nije mogao da dođe u važnijem trenutku u dosadašnjem toku sezone, pogotovo što je nervoza polako već počela da se uvlači u redove domaće ekipe. Igrao se 72. minut kada je Hoze Kaljeohon izveo korner, a Albiol se izvio i lukavim udarcem glavom zatresao mrežu do tada sasvim solidnog Matije Perina.

Loša vest za sve Napoli i njegove navijače je ono što se desilo u 20. minutu kada je Marek Hamšik zbog povrede zatražio izmenu, a na teren je ušao Pjotr Zjelinski. I odigrao je Zjelinski sasvim dobru utakmicu i dao doprinos novoj pobedi.

A realno gledano, Napoli je i pre tog 72. minuta trebalo da da dođe do prednosti. Dva puta je domaća ekipa pogađala stativu, a u 87. minutu je i šut Insinjea borbeni i uporni Biraski izbacio praktično sa gol-linije. A upravo je ovaj igrač prethodno oba puta pogađao okvir gola - u 45. i 51. minutu.

Đenovljani su periodično iz kontranapada pokušavali da ugroze gol domaćina, a najbolju priliku za to imao je Adel Tarabt u 65. minutu, kada je Reina morao ozbiljno da se pomuči da sačuva mrežu.

Samo četiri minuta pre toga Tarabt je zamenio nekadašnjeg kapitena Crvene zvezde Darka Lazovića koji je pružio solidnu partiju.

Za razliku od Napolija, Lacio nije uspeo na svom terenu da izvuče više od boda (1:1) protiv Bolonje. Nije na terenu bilo rovitog Sergeja Milinković Savića, kao ni Dušana Baste. Obojica su meč posmatrala sa klupe za rezervne igrače rimskog kluba.

Bolonja je na skoro savršen način počela utakmicu, golom, Simonea Verdija u trećem minutu, ali je radost gostiju trajala samo do 16, kada je Lukas Leiva doneo izjednačenje Nebesko-plavima.

Lacijalima je ovo bio drugi uzastopni prvenstveni remi, ali i dalje nemaju pobedu u Seriji A u poslednje četiri utakmice.