Ni „G“ od goleade, ali Bilbao nije razočarao navijače (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 18.02.19. | 22:55

Atletik još jednom odigrao utakmicu sa malim brojem golova

Čekali smo goleadu, dobili smo još jednu „atletikovsku“ utakmicu s malo golova. Tipičnu i za onaj tim iz Madrida, a evo i za ekipu iz Bilbaoa.

Atletik je kao gost odneo ceo plen na nezgodnom gostovanju Ueski i slavio sa 1:0 (1:0), čime je obezbedio dodatnu zalihu bodova za beg u mirniju zonu. Jedini pogodak na utakmici postigao je iskusni Raul Garsija sa bele tačke u 16. minutu utakmice. Adrijan Grande srušio je Iniga Martineza u svom kaznenom prostoru, a sudija Hoze Sančez je sve to video i odmah pokazao na belu tačku. Istina, Ueskini igrači bili su besni zbog ove odluke i dugo su protestvovali kod sudije, ali on nije imao nameru da promeni odluku.

Ostatak susreta prošao je u prošao u taktičkom nadmudrivanju dva tima, gde je domaćin imao više prilika, čak i boljih, ali je mreža iza leđa Atletikovog golmana Ererina mirovala do poslednjog sekunda. Najbolju šansu na utakmici za domaćina propustio je David Fereiro u 77. minutu. Bio je nadomak toga da dobar centaršut u kazneni prostor pretvori u gol, imao je dobar dodir s loptom i šutnuo ka desnoj stativi, ali ga je Ererin sjajno reagovao i sprečio izjednačenje. Imao je Fereiro još jednu šansu u finišu, ali ne tako kvalitetnu kao prethodnu.

Na kraju, Atletik se s osmehom vraća kući.