©Reuters

Nije moglo da bude drugačije, Benfika je novi šampion Portugalije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.05.23. | 21:15

Potvrda dominacije ekipe Rodžera Šmita

Četiri godine se čekao ovaj trenutak na Lužu, nije baš malo za najtrofejniji portugalski klub, ali su večeras stvari došle na svoje mesto. Posle svega što je viđeno u ovoj sjajnoj sezoni, ekipa Rodžera Šmita je apsolutno zasluženo osvojila 38. šampionsku titulu u istoriji čuvenih Orlova. Za to je bila zaslužna i sigurna pobeda nad Santa Klarom, kojom je definitivno stavljen pečat na dominaciju Benfike - 3:0 (2:0).

Porto se sjajnom formom proteklih nekoliko meseci, pa i večerašnjim slavljem nad Viktorijom Gimarais (3:0), pošteno potrudio da maksimalno oteža posao najvećem rivalu. Ipak, Benfika je najviše pokazala u ovoj sezoni, gde je blistala i mučevima Lige šampiona, pa bi sve osim njenog večerašnjeg slavlja bila velika nepravda.

Ekipa Rodžera Šmita je kod prva dva gola na današnjem meču demonstrirala svu raznovrsnost u svojoj igri. Prvi pogodak, koji je postigao Gonsalo Ramos u sedmom minutu stigao je nakon sjajne razmene pasova domaćeg sastava, a u ulozi asistenta našao se Aleksander Bah. Drugi gol je bio ubitačan kontranapad koji je predvodio sjajni Žoao Mario, a ulozi konačnog egzekutora se našao Rafa Silva. Tačku na veliko slavlje, sa bele tačke u 60. minutu, stavio je Aleks Grimaldo.

Portu je posao na večerašnjoj utakmici olakšalo isključenje Tomasa Handela još u drugom minutu utakmice, pa su kasnije pobedu Zmajeva do kraja prvog poluvremena overikli Taremi, Otavio i Evanilson.

Gimarais je večerašnjim porazom izgubio peto mesto na tabeli, pošto ga je pobedom nad Portimonenseom (2:0) prestigla Aruka. Ipak, to nije ni previše važno, pošto će obe ekipe u Ligu konferencije.