Marko Nikolić

Nikolić umalo zaključao Bridž, Prijović i Žaba šamarali BATE (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 04.10.18. | 22:51

Videoton poražen u Londonu uz žestok otpor Čelsiju - 1:0

Malo je falilo večeras da šampion Mađarske Videoton iznenadi Čelsi i zaključa Stamford Bridž, ali je trenutak inspiracije Vilijana i pogodak Morate u nastavku bio dovoljan da se sruši solidan tim Marka Nikolića - 1:0.

Drugu utakmicu uzastopno Plavci su u Ligi Evrope dobili minimalnim rezultatom. Iako tvrdi da ga veoma zanima ovaj trofej Mauricio Sari za sada uredno rotira tim pa su isataknuti asovi poput Azara i Markosa Alonsa meč počeli na klupi. Čelsi nije impresionirao, igrao je koliko mu je bilo dovoljno, dok se Videoton vrlo umešno branio i pretio iz opasnih kontri.

Morao je u nastavku Sari da pošalje na teren i prvu zvezdu, a Belgijanac Azar je podigao igru tima na nivo dovoljan da se savlada mađarski predstavnik.

Ipak, imaju gosti za čim da žale, imali su i tu nesreću da na golu Plavaca večeras stoji sjajni Kepa Arizabalaga koji je s dve sjajne intervencije sačuvao trijumf Plavcima. Posebno je maestralan bio Španac u 83. minutu kada je sa nekoliko metara odbranio zicer Kovaču.

Čelsi je izdržao pritisak u završnici i upisao pobedu, a Marku Nikoliću ostaje uteha da se njegov tim nije obrukao. Pobedonosni pogodak Morate iz 70. minuta pogledajte na snimku ispod.

Premijernu pobedu u ovoj grupi zabeležio je PAOK iz Soluna i to na krilima srpskog reprezentativca Aleksandra Prijovića.

Sjajno je napadač solunskog tima već u šestom minutu načeo odbranu beloruskog tima, a uz njega je zablistao i napadač iz Brazila egzotičnog imena Leo Žaba koji je, osim što je postigao dva gola, stigao i da asisitra srpskom napadaču. Njih dvojica stvarno izrastaju u ubitačan tandem, a trenutna forma Prijovića bi valjda mogla konačno da utiče i na Mladena Krstajića da mu ukaže poverenje u startnih 11.

Na drugoj strani Mirko Ivanić je bio asistent za počasni pogodak BATE-a koji je pokvario utisak iz prvog kola i pobedu nad Videotonom.