"Igrač utakmice - Dijego Tardeli"

Ništa od duple krune za Kruzeiro: Atletiko Mineiro izvojevao veliku pobedu u finalu Kupa Brazila

Vreme čitanja: 1min | čet. 27.11.14. | 09:53

Pogodak je postigao Dijego Tardeli u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, policija morala da interveniše pred kraj

Igrač utakmice - Dijego TardeliAtletiko Mineiro je novi šampion Kupa Brazila. U finalu su savladali šampiona ove zemlje Kruzeiro sa 1:0 i na taj način ih osujetili u osvajanju duple krune.

U prvom poluvremenu su i jedni i drugi imali svoje šanse, ali je Atletiko bio konkretniji, na čemu je kapitalizovao u drugom minutu nadoknade pogotkom Dijega Tardelija, posle kardinalne greške jednog od defanzivaca Kruzeira koji je zaboravio da napravi ofsajd zamku.

Imao je tim sa rezultatskim plusom priliku da u drugom poluvremenu poveća prednost, ali je stopostotnu šansu proćerdao Majkosuel. Šampion se nije predavao, imali su i oni svoje šanse, ali lopta nije htela u gol.

U 84. minutu, crveni karton za Atletiko dobio je Donizet. Nastala je gužva, koškanje, na teren je ušla i policija kako bi zaštitila sudiju, ali je sve završeno dobro i meč je priveden kraju.

Ovo je prvi kup koji je ovaj tim osvojio u svojoj istoriji, a titulu su preuzeli od Flamenga.

Uživajte u najinteresantnijim detaljima sa meča, zbog koga je ceo Brazil stao na jedan dan.