Fudbaler Trabzona Anastasios Bakasetas (©Reuters)

Nula u Trabzonu zahvaljujući bravuroznim golmanima

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.04.23. | 21:29

Bešiktaš prekinuo seriju od pet trijumfa, domaćin uzeo prvi bod posle skoro mesec dana

Kletva šampiona uzela je danak i u redovima Trabzona koji u sezoni odbrane titule ne može da se sastavi. Nula na Medikal Park stadionu protiv Bešiktaša došla je na radost nekoliko klubova iz njihovog bliskog okruženja, a susret su obeležili dvojica golmana – Ugurdžan Čakir i Merk Gunok.

Zahvaljujući njihovim bravuroznim odbranama, na semaforu je ostalo 0:0, mada se može reći da je najveći deo akcije bio spakovan u drugo poluvreme pošto je susret u prvih 45 minuta bio prilično neinteresantan i bez preterano bitnih dešavanja.

Taj prvi deo utakmice ostao je u upamćen po dva pokušaja Rašida Gezala. Već u 11. minutu bio je jako blizu pogotka. Žedson Fernandes je lepo podelio loptu na levi bok ka Masuakuu koji je poslao centaršut ka Gezalu, ali je Čakir uspeo da iskontroliše njegov udarac. Bio je Gezal u solidnoj prilici i pred kraj prvog dela, posle dobre dijagonale Aleksandrua Maksima, raspalio je Alžirac levom nogom, ali ga je izblokirao Husein Tukrmen u poslednjem trenutku.

U nastavku je bilo mnogo više uzbuđenja. Sada je više posla ima golman Bešiktaša, pošto je u kratkom intervalu zaustavio pokušaje Abudlkadira Emura i Lazara Markovića. Srpski ofanzivac pokušao je da se proslavi u 71. minutu kada je pucao desnom nogom, ali je Gunok bio na visini zadatka. Do kraja susreta dvojica golmana imali su po još dve velike intervencije, pa se rezultat nije uopšte ni menjao.

TURSKA 1 – 29. KOLO

Antalija - Alanja 3:1 (2:1)