Ode Zapata u Kinu, Sampu 27.000.000 evra! Profitiraće i Inter
Vreme čitanja: 3min | pet. 29.06.18. | 10:44
Klub iz Đenove ima zanimljiv plan
Nije se našao na konačnom spisku Kolumbije za Mundijal u Rusiji, iako su mnogi kritičari verovali da je Hoze Pekerman trebalo da ga uvrsti u tim, ali to ne sprečava Duvana Zapatu da napravi transfer karijere, iako će to značiti odlazak iz Serije A i Evrope generalno. Napadač Sampdorije se nalazi vrlo blizu prelaska u kineski Đengsu, u poslu gde bi čak i Inter mogao da profitira.
Informacije lokalnog dnevnog lista Il Secolo XIX, Sampdorija je vrlo raspoložena da Zapatu proda klubu pod kontrolom kompanije Suning, u čijem je vlasništvu i Inter, pošto se na stolu našla ponuda vredna 27.000.000 evra! Ni Zapata ne bi imao ništa protiv transfera, pošto je kineski klub spreman da mu ponudi ozbiljne finansijske uslove. Poslednjih dana Đengsu je preko svojih ljudi iz Suninga pregovarao sa Džeksonom Martinezom i Karlosom Bakom, ali do dogovora nije došlo. Prvi u poslednjih šest meseci trenira i igra sa rezervnim timom kineskog šampiona Guangdžoua Evergrandea i želi da se vrati u Evropu, dok Baka još nije spreman za selidbu u Kinu. Zapata, opet, jeste.
Izabrane vesti
Kada se transfer bude dogodio, Sampdorija je spremna da novac investira u kupovinu dvojice talentovanih igrača Intera - Zinja Vanhojzdena i Andree Pinamontija.
Vanhojzden je 18-godišnji štoper koji je potekao u Standardovoj školi fudbala, ali je sa nepunih 15 godina stigao u Milano, gde je prošao preostale mlađe kategorije Intera. Prošlog leta bio je na meti Lučana Spaletija, koji je bio spreman da mu pruži minute u prvom timu, ali je tokom priprema doživeo najtežu povredu modernog sporta – pucanje prednjih ukrštenih ligamenata, zbog čega je propustio najveći deo prošle sezone. U januaru ga je Inter poslao na jednoipogodišnju pozajmicu u Standard kako bi se oporavio i stekao minute u prvom timu, ali Sampdorija u njemu vidi potencijal koji bi mogla da iskoristi i kasnije dobro naplati kroz prodaju.
Pinamonti je dete Kjeva, ali je sa 14 godina prešao u Inter kao veliki biser italijanskog fudbala. U sezoni za nama dobio je priliku da debituje za prvi tim, ali je odigrao svega 58 minuta u dve utakmice. Stručnjaci kažu da je za svoje godište vrstan golgeter i zato Sampdorija želi da mu pruži iskustvo koje u Interu verovatno neće dobiti u skorije vreme.
Podsetimo, Sampdorija je poslednje dve-tri godine posvetila isključivo „iskopavanju“ bisera koje kasnije obrađuje i šalje najvećim italijanskim i evropskim klubovima za ozbiljan novac. U fokusu su bili igrači slovenačke krvi, od Poljaka, preko Slovaka, Hrvata, na radaru su bili i srpski igrači, ali sada je klub spreman da ode i korak dalje privoli i talente sa drugih meridijana da dođu u Đenovu.
Interu bi prodaja dvojice talentovanih fudbalera značila u realizaciji dugova na ime finansijskog fer-pleja, ali su u klubu svesni da bi mogli da ostanu bez dva velika talenta. Zbog toga će sportski direktor Pjero Auzilio pokušati da u dogovor ubaci i klauzule koje bi Interu omogućile kupovinu dvojice tinejdžera po povoljnijim uslovima u budućnosti.
Prema informacijama Sport Medijaseta, Samp bi Zapatin transfer mogao da završi koliko u narednih 48 sati, što je ipak teško za poverovati...
Foto: Action Images