"Nemanja Radonjić"

Opet on?! Nemanja Radonjić pocepao mrežu, Čuka do bodova u Jagodini

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.04.16. | 20:15

Uverljivih 3:1 pod Đurđevim brdom

Nemanja RadonjićSamo 11 minuta trebalo mu je da u Lučanima postigne prvenac u dresu Čukaričkog, a u ovih šest dana do duela sa Jagodinom samo je dodao gas i još jednom demonstrirao zašto se o njemu godinama pričalo kao o najtalentovanijem srpskom fudbaleru. Ovaj put je bilo dovoljno devet minuta od ulaska Nemanje Radonjića na teren do njegovog evrogola kojim je Čuka slomila čvrst otpor domaćina pod Đurđevim brdom - 3:1.

Podmlađeni sastav Jagodinaca je, naime, dugo odolevao ponekad tromoj navali Čuke, pa je Miroslav Lečić sa penala uspeo da anulira raniji pogodak Đorđa Đurića i, košarkaškim terminom, uvede utakmicu u neizvesnu završnicu.

Ali kad je Milan Lešnjak “već” u 62. minutu na teren poslao Radonjića gosti su dobili na oštrini. Uostalom, mreža gola Jagodine umalo je probušena kada je Radonjić u presudnom 71. minutu poslao neodbranjiv projektil sa nekih 25 metara koji je golman Lazar Tatić paradom samo ulepšao.

Da se Čuki ne dogodi taj kiks iz prvog dela igre pobrinuo se Andrija Pavlović, koji je u 80. minutu pečatirao selidbu bodova na Banovo brdo i to upravo nakon asistencije Nemanje Radonjića, pa je Čuka sačuvala treće mesto na tabeli, samo sa bodom zaostatka za Partizanom.

I oružjem koje bi u nastavku sezone moglo mnogo da joj donese. U Radonjićevom liku naravno. Sve skupa jedno poluvreme na terenu, a dva pogotka i jedna asistencija kraj Nemanjinog imena.