Prijović postiže drugi gol na stadion Sent Jakob (Foto: PAOK FC)

PAOK moćan, Prijovićeva lepotica u Bazelu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 01.08.18. | 21:58

Grčki klub slavio sa 3:0 u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Grčki PAOK pregazio je Bazel na putu ka trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Solunski crno-beli su u revanšu druge runde ubedljivo savladali posrnulog rivala sa 3:0.

PAOK je iz prvog meča u Solunu doneo relativnu skromnu pobedu od 2:1 i neugodna sećanja iz nekih ranijih evropskih epizoda kada je maltene sam sebi umeo da puca u noge. Ovaj put se to ipak nije desilo.

Jedan od junaka trijumfa solunskog kluba bio je i reprezentativac Srbije Aleksandar Prijović koji je u 52. minutu sjajno reagovao i sa 15-ak metara bocnuo loptu preko istrčalog golmana Omlina.

A već u sedmom minutu bilo je jasno da je ovo neki novi, drugačiji PAOK. Možda čak spreman i da se konačno plasira u grupnu fazu Lige šampiona. U sedmom minutu Fernando Varela iskoristio je dodavanja Pelkasa i doveo goste u vođstvo.

Drugo poluvreme otvorio je Prijović već pomenutim pogotkom, a konačan rezultat za potpuni i veliki trijumf PAOK-a postavio je Omar el Kaduri u 60. minutu.

Večerašnjom pobedom solunski crno-beli su zakazali dvomeč sa moskovskim Spartakom u trećem kolu kvalifikacija za LŠ.

Šerif - Škendija 0:0 /prvi meč 0:1/

Hapoel B.Š. - Dinamo Zagreb  2:2 (2:0) /prvi meč 0:5/