Partizan ne zna ragbi, ali fudbal igra mnogo bolje od neukih Velšana! Šćekić doneo zasluženo (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 25.07.19. | 21:24

Crno-beli dobro odigrali, ali su su mučili da načnu nedoraslog rivala

Nije ni čudo što je Velšanima ragbi najpopularniji sport. Čak i fudbal igraju sa primesama ovog grubog sporta.

Partizan nije umeo da igra ragbi, ali jeste fudbal i na mahove je pokazivao velškom Konahsu kako se igra ova igra. Crno-beli su na evropskoj premijeri startovali pobedom od 1:0 u Rilu nad nedoraslim Konahsom i praktično obezbedili plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Revanš u Humskoj bi trebalo da bude formalnost, ali i prilika da se neukim Velšanima nekom goleadom naplate svi večerašnji nesportski potezi zbog kojih normalan fudbal u većem delu meča nije mogao da se igra.

KONAHS KI - PARTIZAN 0:1 (0:0)
/Šćekić 62/

Stadion: Bel Vu (Ril). Gledalaca: 1.000. Sudija: Mihal Očenaš (Slovačka)

Konahs (4-5-1): Bras - Dizni, Horan, Holms, Roberts - Pul, Oven, Vajld, Moris, Vulfi - Insal (od 73. Farkuharson)
Partizan (4-2-3-1): Stojković - N. R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Suma, Ivanović (od 73. Stevanović) - Sadik (od 46. Ožegović)

A hteo je Partizan da ga igra. I pokušavao. Često i uspevao uprkos gruboj igri i prljavim trikovima ratobornih domaćih fudbalera. Od početka meča je ovde bilo jasno ko su amateri, a ko profesionalci.

Partizan je  od prvog minuta krenuo ka golu i pobedi. Želeli su crno-beli da što ranijim golom preuzmu kontrolu nad utakmicom i uvedu je u tok kakav njima odgovara. Što im je uspelo samo na početku kada su nabili Velšane pred njihov gol. Pas igrom i dobrim protokom lopte, Partizan je imao igru za vođstvo. Uspevao je da izgradi neke akcije, ali su domaći sekli agresvinim pristupom i grubim faulovima.

Tošić je prvi zapretio. Potom je domaći golman slabo ispucao loptu i častio Sadika koji je ušao u sjajnu šansu, ali je traljavim šutem pokazao da mu realizacija nije jača stvar u igri. Sve ostalo je Sadik dobro radio. Kao kada je u 19. minutu sjajno prošao, asistirao Strahinji Pavloviću, a ovaj iz odlične šanse iskosa pogodio golmana Brasa u nogu.

Upravo je Strahinja Pavlović bio najveće iznenađenje u timu Partizana. Ne zbog prisustva u prvoj postavi, već zbog uloge na terenu. Često je Partizanov mladi štoper „visio“ u napadu i pred golom domaćih. Očigledna je bila namera Sava Miloševića da sa Pavlovićem kao „iks“ faktorom u napadu, poremeti koncepciju Velšana. Kao ono kada Barsa juri rezultat pa Pike ode napred... Tako je i Pavlović u nekoliko navrata izazivao paniku pred golom Konahsa. Tako je i došao u tu pomenutu šansu koja je bila najbolja za Partizan u prvom poluvremenu. I jedini šut koji je išao u okvir gola. A mnogo opasnih pokušaja je zujalo oko okvira gola domaćina.

Partizan je nadigrao Konahs u prvom poluvremenu, ali je na veliki odmor otišao frustriran promašajima i batinama koje je dobio od agresivnih Velšana. Doduše, i sam je kriv što je dozvolio protivniku da ga uvuče u takav stil igre i samim tim ga dekoncentriše i unervozi u završnici.

Nastavio je Partizan da napada i u drugom poluvremenu. Ređale su se šanse pred golom Velšana. Ivanović je propustio dobru, pa Ožegović koji je zamernio Sadika, pa Zdjelar koji je tukao direktno u golmana... I konačno, u 62. minutu, onaj od kojeg se najmanje očekivalo je poslao loptu u mrežu Velšana. Aleksandar Šćekić je uhvatio volej na ivici kaznenog prostora posle centaršuta Uroševića i igranja glavom Ožegovića. Pitanje je da li je Ožegović hteo baš tako da asistira, ali Šćekić je sve to pozlatio.

Nastavio je Partizan i posle vođstva da igra bolje. Tošić i Ožegović su pretili, ali nije viđen i zasluženo drugi gol u mreži Konahsa. Na kraju su Velšani krenuli stihijski napred u nadoknadi vremena i nadali se da iz prekida mogu do izjednačenja. Bila je jedna nezgodna situacija pred golom Stojkovića, ali je Partizan bez mnogo panike zadržao prednost i obezbedio miran revanš u Humskoj.

Konahs je u prvom kolu uspeao da u Kilmarnoku nadoknadi poraz iz prvog meča na svom terenu, ali protiv Partizana to neće biti moguće. Makar sa ovakvom igrom. Razlika u klasi je očigledna i Partizan na svom terenu treba samo da potvrdi prolaz i da eventualnom efikasnijom partijm napumpa samopouzdanje za ozbiljnije utakmice.

Ararat Jermenija – Linkoln Red Imps 2:0 (2:0)
HB Toršavn – Linfild 2:2 (1:1)
Škendija – Didelanž 1:2 (1:0)
Santa Koloma - Astana 0:0
Tre Pene - Suduva 0:5 (0:2)

Slovan Bratislava - Feronikeli 2:1 (1:0)

Pjunik - Jablonec 2:1 (2:0)
Ventspils - Gzira 4:0 (1:0)