PLS: Zlatibor overio plasman u plej-of, kiks Metalca

Vreme čitanja: 2min | pon. 18.03.19. | 19:52

Bežanija odnela bod iz Gornjeg Milanovca...

Pet utakmica bez pobede, samo jedan postignut gol od 5. decembra, zabrinjavajuće loša igra... Sa takvim referencama ušao je Zlatibor u današnji meč protiv beogradskog Sinđelića i konačno uspeo da obraduje svoje navijače. Nakon tri meseca čekanja, konačno trijumf tima iz Čajetine - 2:0

U pretposlednjoj utakmici 27. runde Prve lige Srbije Zlatibor je podsetio na start sezone i odlične igre koje je pružao. Barem u prvom poluvremenu, kada je i rešio pitanje pobednika. Oba gola za domaćina postigao je Miloš Stojanović i to u razmaku od samo osam minuta.

S ova tri boda Zlatibor je overio mesto u plej-ofu, s obzirom da sada ima deset bodova više od devetoplasiranog Žarkova, a do kraja prve faze takmičenja preostala su još tri kola.

Očekivalo se da će TOP 8 obezbediti i Metalac, međutim tim iz Gornjeg Milanovca kiksnuo je kud kuće. Bod mu je odnela Bežanija (1:1) kojoj bi ovaj remi mogao dosta da znači, pošto trenutno zauzima osamu poziciju i takođe se bori za plej-of. Metalac je vodio pogotkom Savića, da bi konačan rezultat postavio Katanić udarcem sa bele tačke minut pre kraja prvog poluvremena...

Podsetimo, po završetku regularnog dela sezone ekipe će biti podeljene u plej-of i plej-aut grupe, uz podelu bodova, kao u elitnom rangu. Dva prvoplasirana kluba na kraju doigravanja direktno će obezbediti plasman u Superligu Srbije, dok će baraž igrati timovi plasirani od trećeg do šestog mesta. Engleski princip - treći protiv šestog, četvrti protiv petog. Pobednici ovih duela sastaće se u malom finalu baraža, a pobednik, tačnije najuspešniji od ova četiri tima, igraće veliko finale baraža sa 14-plasiranim timom Superlige. Pobednik će, jasno, obezbediti mesto u eliti za sezonu 2019/2020.

Iz lige će kao i do sada ispasti četiri poslednjeplasirane ekipe.