Na čelu pobune: Navijači Rajo Valjekana
Na čelu pobune: Navijači Rajo Valjekana

Pobuna u Primeri: Zašto stalno isti timovi u isto vreme?

Vreme čitanja: 1min | sre. 27.02.19. | 17:44

Mali klubovi se pobunili protiv predsednika Havijera Tebasa i termina utakmica

Koliko ste puta gledajući Primeru ove godine, jednu od najboljih liga na svetu, pomislili da gledate stalno jedne te iste klubove i to u istom terminu. To je zaista tako, mali su definitivno u podređenom položaju u odnosu na velike, pa su se danas otvoreno i pobunili protiv toga.

Fan klubovi Đirone, Levantea, Leganesa, Alkorkona, Rajo Valjekana i Deportiva iz La Korunje oglasili su se danas velikim saopštenjem u kojem kažu da im je muka da gledaju utakmice svojih timova petkom i ponedeljkom, kako u Primeri, tako i u Segundi.
"Uvek isti klubovi i uvek kasniji termini", konstatuje se u saopštenju koje su zajednički potpisali predstavnici navijača navedneih timova.

Izabrane vesti

U saopštenju se takođe traži i ostavka prvog čoveka La Lige Havijera Tebasa zbog "idotskih termina" koje je liga ustanovila i koji, kako kažu potpisnici, guše španski fudbal.

Primetno je, međutim, i da među poptisnicima saopštenja nema i predstavnika navijača Alavesa i Atletika iz Bilbaoa, koji su takođe zabeležili dosta nastupa petkom i ponedeljkom ove sezone.

Foto: Reuters


Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara