Poludela Atalanta i nezaustavljivi Duvan stigli magičnog Zaniola i Rominih 3:0! (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | ned. 27.01.19. | 16:57

Kiša golova u Italiji!

Poplava golova u Italiji danas! Posle spektakularnog meča u Veroni i trilera sa sedam pogodaka između Kjeva i Fiorentine, kiša golova je zapljusnula terene Serie A i u mečevima odirganim u originalanom terminu “nedeljom u 3”. Šest golova u Bergamu, pet u parmi i četiri u Bolonji! Drama, preokreti, neizvesnost… Svega je bilo danas.

Fantastičan meč smo videli u Bergamu gde je čudesna Atalanta uspela da nadoknadi 0:3 protiv Rome i spreči Vučicu da preskoči Milan na četvrtoj poziciji. I ne samo da je nadoknadila tri gola deficita, nego je mogla i da pobedi. Roma se raspala u drugom poluvremenu. Po svemu prikazanom, Vučica nije ni zaslužila tri boda danas.

Fantastično je Roma otvorila meč. Centaršut Kolarova u trećem minutu je mladi Zaniolo na magičan način spustio grudima Džeku, a Bosanac je konačno prekinuo golgeterski post.

Propustila je Atalanta nekoliko prilika za izjednačnje, spasavao je Karsdorp i na gol-liniji, a onda je Atalanta surovo kažnjena za te promašaje. Nzonzi je sjajnom loptom lansirao Džeka koji opet beži Toloiju, dribla golmana i pogađa za 2:0.

Krenula je Atalanta na sve ili ništa, pomerila poslednju liniju, a Roma je to kaznila još jednom. Opet magična asistencija Nikola Zaniola koji izrasta u fantastičnog igrača i egzekucija El Šaravija za ogromnih 3:0.

Pomislila je Vučica da je završila posao i čekala kraj poluvremena, ali je Atalanti život udahnuo Timoti Kastanj koji je iskoristio centaršut upornog Papua Gomeza i očajnu rekaciju Rika Karsdorpa. Atalanta je oživela!

Ispostaviće se da je taj olako primljen gol skupo koštao Romu. Atalanta je krenula agresivno  i uporno u drugom poluvremenu. Posle 15 minuta igre se Toloi iskupio za grehe kod Džekovih golova. Još jedna asistencija Papua Gomeza i rezultat 2:3 su raspalili vrele tribine stadiona Atleti Azuri koje umeju da bude 12. igrač.

Tada je bilo samo pitanje vremena kada će Atalanta stići do izjednačenja. Bergamaski su dobili krila, igrači su leteli po terenu! Roma je delovala obezglavljeno i već u 67. minutu je stigla idealna šansa. Kolarov je srušio Iličića i pomislio da se izvukao, ali je VAR pokazao da je srpski bek napravio penal. Duvan Zapata je preuzeo odgovornost, ali je promašio ceo gol. Ipak, iskupio se vrlo brzo. Odigrao je supli pas sa Iličićem kojim je izbacio celu Rominu odbranu, a onda je neverovatno lako provukao loptu u mrežu pored skamenjenog Olsena. Njegov 15. gol na poslednjih devet utakmica! Prestigao je Ronalda, Kvaljarela mu beži jedan.

Mogla je Atalanta i do pobede, imala šanse u nastavku, igrala bolje, ali je Roma uspela da sačuva bod.

Čudesan preokret je napravio SPAL u Parmi i slavio 3:2 posle vošstva domaćina od 2:0! Roberto Ingleze je u 11. minutu iznudio penal koji je pretvorio u gol, a potom u 51. minutu spakovao u mrežu otpadak posle strašnog šuta i prečke Žervinja. A onda furiozan preokret gostiju u poslednjih 20 minuta. Rezervista Matija Valoti je dao divan gol glavom posle samo 120 sekundi na terenu. Samo četiri minuta kasnije, SPAL je opet "odozgo" naneo štetu Parmi. Korner Kurtića je Petanja glavom sproveo u mrežu. A onda  ajlepši momenat meča. Mohamed Fares je na nekih 30 metara naleteo na odbijenu loptu i poslao projektil u mrežu Pame za preokret gostiju i šok na Tardiniju.

Desni bek Felipe Matijelo je crvenim kartonom u 13. minutu pucao u noge Bolonji i smenio Filipa Inzagija. Bolonja je zbog njegovog crvenog kartona doživela katastrofu na svom terenu protiv skromnog Frozinonea - 0:4. Dva fantastična centaršuta levog krila Begeta u narednih osam minuta posle isključenja Matijela su bila dovoljna gostima da prelome pitanje pobednika. Begeto je sjajni kiflama pogodio Giljonea i Ćana za 2:0.

Do kraja su Pinamonti i Ćano upotpunili debakl Bolonje i potpisali smenu Filipa Inzagija kojeg će naslediti Siniša Mihajlović

ITALIJA 1 - 21. KOLO:

Sasuolo - Kaljari 3:0 (2:0)