Predajte se Zidanu

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.04.18. | 18:06

U Španiji vlada euforija posle pobede Reala nad Bajernom od 2:1. Treća uzastopna Liga šampiona je na frontu

Real Madrid je dobio prvi meč polufinala protiv Bajerna u Minhenu s 2:1 i to već u očima ljudi bliskim Kraljevskom klubu deluje kao posao koji samo čeka da bude završen.

Slično je i sa španskom štampom koja je oduševljena rezultatom Madriđana i onim što je Zinedin Zidan ponovo uspeo da uradi kada je uveo Marka Asensija u 46. minutu utakmice.

Zato i tekst na Marki pod nazivom - Predajte se Zidanu!
"Samopouzdanje. Karakter. Hrabre odluke. Inovacije.

Ekstremne rotacije u timu i u jednostavnim utakmicama, ali i u onim komplikovanim.

Bez ustezanja.

Doviđenja fudbalskim predrasudama, rigidnosti, moj plan je da pobedim, kao što je i uvek bilo u mom klubu. Ništa drugo nije bitno.

Nema svetih krava. Biram igrače koji zaslužuju da igraju. Izvući ću ih i na poluvremenu ako igraju loše.

Radim stvari dobro, pravim greške, ali uvek stavljam timove ispred, razumem igrače, branim ih i krvlju jer sam bio jedan od njih ne tako davno.

Imam sreće, pa šta? Volim moj klub. Poštujem protivnika, ne odgovaram na provokacije. Ne dajem nikome lekcije, učim nešto novo svakoga dana.

Uvek pružam poštovanje, branim ono u šta verujem i cenim težak rad.

Znam da sam samo prolaznik, kao i svi ostali. Kada shvatim da nisam dorastao, otići ću.

Nećete pročitati ovakve tekstove često, skoro nikada, zato što je boja njegovog dresa bela. Teško je dobiti pohvale kada nosite tu boju.

Možda je Zidan trener koji je promenio način vođenja utakmica u modernoj eri. I to radi na prost način.

Mogao bi da osvoji treću uzastopnu Ligu šampiona.