Proleće krenulo eksplozijom fudbala u Kruševcu: Sedam golova, promašen penal i velemajstorija u 92. minutu!

Vreme čitanja: 2min | pet. 16.02.18. | 19:04

Napredak u dramatičnoj utakmici savladao Spartak rezultatom 4:3

Start Superlige je prevazišao očekivanja. Ko je ispratio derbi u Kruševcu između Napretka i Spartaka imao je šta da vidi. Postignuto je šest pogodaka, dva evrogola, dva pogotka u nadoknadi vremena, a domaćin je promašio i jedanaesterac u finišu - na kraju 4:3 za ekipu Milorada Kosanovića!

Utakmicu je obeležio spektakularni pogodak Miloša Vulića u drugom minutu nadoknade i to samo minut nakon što je Mile Savković izjednačio na 3:3. Kruševljani su sami sebi zakomplikovali posao u završnici utakmice, pošto je idealnu priliku da reši pitanje pobednika u 83. minutu imao Stefan Nikolić, ali je njegov udarac sa bele tačke odbranio Miloš Ostojić.

Subotičani su opustošeni u zimskom prelaznom roku, ostali su bez nekoliko ključnih igrača, ali su večeras pokazali da se na njih i te kako mora računati kada je u pitanju borba za visok plasman. Isti je slučaj i sa Kruševljanima, koji je sa ovim bodovima prišao na tri boda zaostatka iza trećeplasiranog tima na tabeli.

U finišu prvog poluvremena evrogol iz slobodnog udarca u gostujućem timu postigao je Bojan Čečarić. Spartak je tada izjednačio na 2:2, iako je na početku meča poveo golom Savkovića, ali su preokret Napretku doneli N'dijae i Zec. Kruševljani su ponovo vodili golom Stefana Nikolića u nastavku meča, ali je napadač domaćeg tima mogao da bude tragičar utakmice. Ipak, usledila je dramatična završnica, koju je krunisao Vulić pravim evrogolom.