Proleter vlada u Novom Sadu, veliki povratak Zemuna

Vreme čitanja: 1min | sub. 13.04.19. | 21:08

Voždovac ispustio 2:0 na svom stadionu

Novi gazda Novog Sada je Proleter! Tim sa Slane bare odneo je pobedu u okršaju sa Vojvodinom i preskočio je na plej-of tabeli – 1:0.

Ako su se navijači Vojvodine nadali da će pobeda nad Partizanom biti prekretnica, nada za bolje dane njihovog kluba, prvi komšija im je te nade bacio u vetar. Gol Čovića u 70. minutu doneo je trijumf Proleteru u jednoj potpuno ravnopravnoj utakmici.

Junaci dana su fudbaleri Zemuna, koji su u plej-aut grupi uspeli da se vrate posle 0:2 protiv Voždovca „na krovu“ i da odnesu bod u Gornju Varoš – 2:2.

Imali su Zmajevi dva gola prednosti posle 21. minuta igre golovima Stuparevića i Lukovića, ali je Vučić pogotkom iz penala u 42. minutu vratio nadu Zemuncima.

Hladan tuš za Voždovac, a veliku radost za goste doneo je Filip Kukuličić golom u 88. minutu za 2:2.

Mačva je opravdala očekivanja protiv Dinama iz Vranja i pobedom od 2:0 došla na korak od obezbeđenog opstanka.