Prvi VAR gol u istoriji Mundijala i glupost Umtitija (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 16.06.18. | 13:24

Dva penala u Kazanju

VAR u punoj snazi. Prvi put otkako se igra fudbal jedan gol na Mundijalu pao je posle “asistencije” tehnologije. Na susretu Francuska - Australija, u uvodnom susretu Grupe B, Trikolori su do vođstva stigli udarcem sa bele tačke, ali tek pošto je urugvajski sudija Andres Kunja odlučio da, na sugestiju iz kontrolne sobe, pregleda snimak spornog detalja s početka drugog poluvremena.

U duelu su bili Džošua Risdon i Antoan Grizman. Desni bek australijske reprezentacije je u padu, nehotično, potkačio po nogama napadača Atletiko Madrida i to se jasno videlo na snimku, pa je Kunja dosudio jedanaesterac, a Grizman pogodio silovito za 1:0 u 58. minutu.

A samo četiri minuta kasnije penal i na drugoj strani. Samuel Umtiti je igrao rukom. Ovoga puta VAR nije morao da interveniše, jer je defanzivac Francuske digao ruku kao da je srednji bloker u odbojci. Ni ovoga puta kod Akunje nije bilo dileme, a Mile Jedinjak je bio precizan za 1:1 i dramu u Katanju.