Račićev prvi gol za Tenerife

Vreme čitanja: 1min | pet. 22.02.19. | 23:31

U remiju sa Majorkom...

Mladi reprezentativac Srbije Uroš Račić postigao je prvi gol za Tenerife. Momak koji je na pozajmici iz Valensije bio je jedan od najzaslužnijih što je njegov tim izbegao poraz od Majorke pred svojim navijačima - 2:2.

Nekadašnji vezista Crvene zvezde pogodio je u 72. minutu na asistenciju Roberta Himeneza. Bio je to pogodak za 1:2. U drugom minutu sudijske nadoknade Tirone je postavio konačnih 2:2. Prethodno je Majorka preko Estupinjana i Hrvata Budimira stekla veliku prednost. Strelac prvog gola za goste nije završio utakmicu, jer je u 86. minutu zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Uroš Račić odigrao je svIh 90 minuta u dresu Tenerifa, baš kao i drugi Srbin u tom timu - Filip Malbašić.

Zanimljivo da Tenerife do tog gola Račića četiti utakmice zaredom nije postigao gol...