(© AFP)

River ni posle pet godina ne zna za pobedu protiv Tigrea

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.08.22. | 03:28

Poslednji put slavili još 2017. godine

Ispao je River Plejt iz Kopa Libertadores, sva pažnja je usmerena na domaći šampionat, ali u 16. kolu se dogodio kiks, koji bi mogao da bude koban po čitavu sezonu u Argentini. Susret protiv Tigrea okončan je nerešenim rezultatom 1:1.

Sada u vodu pada izvanredna partija u prošlom kolu protiv Kordobe koja je savladana sa 3:0. Bilo je potrebno sada potvrditi dobru formu koja bi lansirala River na treće mesto na tabeli, ali sada je usledio pad čak na šesto.

Nije na kraju bilo ni značajno napomenuti da je Tigre bio u donjem domu, sada se popeo na 14. mesto.

Međutim, oni koju su čitali najavu ovog meča na Mozzart Sportu, znaju da River nije pobedio Tigre još od 2017. godine. Na prethodna dva meča su čak upisani i porazi. Sada je prošao još jedan meč bez trijumfa Rvera.

Da stvar bude još teža za goste, oni su poveli sjajnom akcijom u 37 minutu. De La Kruz je izvanredno asistirao Solariju koji je bio precizan.

Prednost je trajala sve do 68. minuta kada su gosti napravili glupost. Dosuđen je penal za Tigre. Retegui je bio izvođač i bio je precizan za 1:1.

Gosti su krenuli u totalnu ofanzivu u poslednjih nekoliko minuta, posebno kada je Kabrera dobio crveni karton u 89. minutu.

Ispostavilo se da je to to što se tiče golova.

ARGENTINA 1 - 16. KOLO

Sentral Kordoba - Lanus 2:2 (1:2)