Ronaldo leteo u Torinu i prestigao Lukakua, Juventus je blizu Milana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 22.02.21. | 22:31

Stara Dama lako protiv Krotonea – 3:0

Liderska pozicija i nova titula šampiona Italije izgleda još daleko. O svemu će se narednih meseci pitati Inter posle trijumfa u gradskom derbiju, ali je Juventus ponovo to. Vrlo blizu. Posle poraza od Napolija, zatim i ne baš reprezentativne partije u Portu gde su izvukli podnošljiv minus, ekipa Andrea Pirla se vratila na trijumfalni put. Stara Dama nije propustila zicer protiv Krotonea da stigne do tri boda, približi se Milanu i napumpa samopouzdanje uoči najbitnije dela sezone – 3:0.

Ekipa, za koju je solidnu partiju pružio nekadašnji vezista Crvene zvezde, Miloš Vulić nije mogla da ugrozi Juventus i iskoristi loše period Bjankonera. Razlika u kvalitetu je bila očigledna, posebno što je u najboljem modu bio Kristijano Ronaldo. Jedan od najboljih igrača na svetu ponovo je leteo na Alijanc stadionu, i prestigao Romela Lukakua na listi najboljih strelaca Kalča.

Krotone se držao u igri do 38. minuta. Odolevao je svim napadima domaćina, ali tada nije bilo spasa za goste. Tada je Aleks Sandro divnom asistencijom pomogao Kristijanu Ronaldo da nagoveti veliko veče.

Ali detalj iz zaostavnog vremena prvog poluvremena obeležio je večerašnji meč u Torinu. Bila je to klasična demonstracija moći i sile Kristijana Ronalda. Kada mu je Kordaz odbranio sjajn udarac sa 30 metara, Ronaldo nije očajavao. Nastavio je kretnju i na drugoj stativi dočekao Remzijev centaršut. Odrazio se Portugalac iz sve snage, preskočio defanzivce Krotonea i pogodio mrežu.

Taj pogodak dao je mogućnost Andrea Pirlu da izvrši nekoliko promena. Ali i kada je Juventus igrao u leru bio je superioran. Uspeli su domaći posle kornera i gužve da podebljaju trijumf. Strelac je bio Mekeni.