Rumuni u 94. minutu slomili Litvaniju (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 11.10.18. | 22:51

Komšije ostvarile cilj pred meč sa Srbijom

Rumunija je na jedvite jade pobedila Litvaniju i ipak sa ostvarenim ciljom i osvojena tri boda na Baltiku dočekuje Srbiju u nedelju. Naše istočne komšije su slavile u Litvaniji 2:1 golom Maksima u 94. minutu! Imaju dva boda manje od Srbije pred okršaj za tri dana u Bukureštu. Rumuni su ostvarili plan, ali su bili na pragu razočarenja...

Četa Kozmina Kontre je rano povela i izgledalo je da sve drži pod kontrolom. Kipčiju je u 12. minutu doneo Rumuniji vođstvo pošto je Mitrica prethodno odradio veći deo posla.

Rumunija je u nastavku dominirala, imala još šansi za golove i kada je izgledalo da mirno privodi meč kraju, usledio je šok. Mat u tri poteza, očajna reakcija odbrane i gol Zulpe za izjednačenje u 90. minutu!

Rumuni su krenuli na sve ili ništa, igrao se četvrti od pet minuta nadoknade, kada je Aleksandru Maksim prodao majstorski lažnjak, dvojicu Litvanaca bacio na zadnjicu i pogodio suprotan ugao za veliko slavlje i pobedu Rumunije.