Salcburg se igrao i obrijao brata iz Nemačke – Dabur je klasa! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 20.09.18. | 22:56

Austrijanci prosuli dva gola prednosti, ali na kraju zasluženo slavili – 3:2

Znalo se to davno, videlo se to i onoj srećnoj noći u Austriji, sada je samo dobijena još jedna potvrda. Zvezda je iz kvalifikacija za Ligu šampiona izbacila ozbiljan tim. Red Bul Salcburg je u triler meču obrijao brata iz Lajpciga i najavio da bi ove sezone mogao da predstavlja ozbiljnu kosku Liga Evrope – 3:2.

Kroz pakao su prošli navijači i fudbaleri Salcburga. U jedniom trenutku se činilo da će Lajpcig ponoviti dostignuće Crvene zvezde i poništiti vođstvo Austrijanaca od 2:0. Mirisalo je na vatrometni remi, ali trijumf Salcburga potpisao je napadač Gulbrandsen, iskoristivši grešku odbrane Lajpciga.

Imao je Salcburg kao protiv Zvezde – SVE. Igru, rezultat i magičnog Dabura. Napadač iz Izraeala je ponovo demonstrirao klasu dostojnu Premijer lige. Igrao se 20.minut kada je strelac dva pogotka protiv crveno-belih iskoristio grešku Konatea i iza dva pokušaja pogodio mrežu. Bio je Dabur strealac, ali i plejmejker Salcburga.

Upravo je on inicirao akciju iz 22.minuta koja je prethodila pogotku. Lošta je išla kao po koncu, Dabur je dao loptu u for Ulmeru. Usledio je centaršut i lagan posao za Hajdaru.

Mogao je Red Bul Salcburg da dođe još do nekog pogotka. Stvarno su mučili brata iz Nemačke raznovrsnim akcijama. Bili su brzi, jaki, precizni, taktički skoro savšreni.

U nastavku smo gledali nešto izjednačeniji meč. Lajpcig je želeo da sačuva ponos i počeo je da pokazuje želju za nadigravanjem. Verovatno su navijačima Salcburga počele da se vraćaju sekvence iz duela protiv Zvezde. Kardinalno je pogrešio Ulemer ispred svog šesnesterca, poklonio je loptu Laimer koji je spoljnim delom kopačke prevario Valkea.

Od tog momenta Lajpcig je preuzeo igru. Osetilo se da Salcburga muče traume iz prošlosti. I stradali su na identičan način kao protiv Crvene zvezde. Posle odličnog skoka i udarca glavom Poulsena – 2:2.

U neverici su se gledali igrači Salcburga, ali ovog puta su uspeli da se izvuku. Roze je u vatru bacio  Gulbrandsena i pogodio. Sjajno se snašao momak koji je u periodu dvomeča protiv Zvezde bio povređen. Iskoristio je još jedan loš potez Konatea i lako spakovao loptu u mrežu.

U drugom meču ove grupe Seltik je bio bolji od Rozenborga. Međutim, šampion Škotske se pošteno namučio da probije bedem norveškog prvaka. Promašio je domaćin nekoliko ozbiljnih prilika, ali je Grifin doneo zasluženu pobedu u 87.minutu.