Reuters

San o Premijer ligi sve realniji: Peta uzastopna pobeda Prestona, debitant Osmajić asistirao

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.09.23. | 18:07

Prošlo je više od sedam decenija od kada je Preston poslednji put igrao u tadašnjoj prvoj diviziji, a aktuelna generacija igrača u još uvek ranoj fazi sezone deluje kao zrela da konačno vrati šampiona iz 1889. i 1890. tamo gde joj mesto, bar istorijski gledano

Nije se najviši rang takmičenja engleskog fudbala igrao na Dipdejlu još od 1961. godine, a nadanja Prestonovih fanova da bi njihovi ljubimci nakon 63 godine napokon mogli da se vrate u elitu, danas su verovatno veća neko bilo kad u prethodnih 15 godina. Popularni Lilivajtsi ostvarili su peti uzastopni trijumf u Čempionšipu, pošto su u duelu šestog kola savladali Plimut 2:1 (2:0). Crnogorski napadač Milutin Osmajić uspešno je započeo svoj mandat u Engleskoj, pošto je na debiju po dolasku iz Kadiza zabeležio asistenciju za Kanađanina Lijama Milara.

Početak iz snova imao je domaći tim, jer je poveo praktično iz prvog napada, već u 45. sekundi. Američki ofanzivni vezista Duan Holms dao je svoj drugi pogodak u svim takmičenjima od kada je pristigao iz Hadersfilda. Nastavio je tim Rajana Loua u istom ritmu, što je rezultovalo asistencijom Milutina Osmajića. Crnogorac (24) stigao je u Preston u sam smiraj letnjeg prelaznog roka iz Kadiza, nakon što je prethone sezone igrao dobro u portugalskoj Vizeli, gde je imao osam golova. Pridigao se Plimut sredinom drugog poluvremena preko Škotskog centarfora Rajana Hardija. Preston je do kraja sačuvao vođstvo i pobedu, dovoljnu za 16. bod od mogućih 18. Ekipa iz Lankašira ostala je lider sa bodom više od drugoplasiranih Lestera i Ipsviča.

Interasantno, samo je jedan devet mečeva dana u Čempinšipu završen sa više od tri gola. Sanderlend je trijumfovao na gostovanju Kvins Parku Rendžersu 3:1. Tim sa Loftus Rouda poveo je već u 12. minutu preko Surinamca Keneta Pala, ali je tok meča preokrenuo crveni karton Džeka Kolbeka desetak minuta kasnije. Sanderlend je izjednačio do poluvremena golom Džeka Klarka. Totalni preokret Crnim mačkama doneli su Severni Irac Danijel Balard i Abdula Ba.