Spartak igra ozbiljan fudbal, a Srećković je majstor prekida! Voždovac odolevao 303 minuta, a onda mu se raspala odbrana

Vreme čitanja: 4min | sub. 30.07.22. | 22:54

Odlična ekipa Slavka Petrovića nadrigala Zmajeve - 3:0

Spartak iz Subotice igra ozbiljan fudbal i potpuno zasluženo se nalazi na visokoj trećoj poziciji Mozzart Bet Superlige. Odlična ekipa Slavka Petrovića preslišala je Voždovac na Gradskom stadionu u Subotici i odbranu Zmajeva koja je odolevala tačno 303 minuta na početku sezone učinila prilično poroznom. Na krilima najboljeg aktera utakmcie Nikole Srećkovića Golubovi su stigli do drugog slavlja u sezoni, pa se sa osam osvojenih bodova i gol-razlikom 6:1 zasluženo šepure u samom vrhu tabele - 3:0 (1:0).

Srećković je postigao evrogol iz slobodnog udarca u 67. minutu i asistirao upornom Marku Obradoviću za postizanje prvog gola u ovoj sezoni Mozzart Bet Superlige 11 minuta kasnije. Iskusni napadač je odradio važan posao i kod prvog gola svoje ekipe u 33. minutu, kada se dobro zagradio i omogućio Andreju Todoroskom da načne odbranu gostiju.

Taj prvi gol je bio možda i ključan kada su u pitanju dešavanja na ovom meču, pošto smo pre toga gledali prilično otvorenu utakmicu i nekoliko dobrih šansi pred oba gola. Ipak, Spartak je od početka delovao odlučnije i motivisanije, Petrović je dobro postavio i očigledno motivisao svoju ekipu, kojoj je ova utakmica stigla kao prava potvrda odličnog starta sezone.

Uzbuđenja su krenula već u drugom minutu, kada je Pantović ostao sam u protivničkom šesnaestercu, odlično skočio i gađao glavom, ali je Filip Manojlović blistavo intervenisao. Već u narednoj akciji Obradović je ostao sam u protivničkom kaznenom prostoru, izašao pred Miloša Krunića, ali je gađao u prečku.

U uvodom deulu utakmice, jedan od agilnijih igrača u redovima ekipe Nebojše Jandrića bio je Stefan Hajdin. Bivši levi bek Crvene zvezde u nekoliko navrata je zapretio udarcima sa distance. Onaj opasniji trenutak dogodio se u 25. minutu, kada je iskosa sa leve strane u kaznenom prostoru uzdrmao spoljni deo mreže. U kratkom vremenskom periodu Šćepanović je dva puta pogrešio na svojoj polovini, ali gosti nisu to kaznili. Posle Hajdina iz daljine je zapretio Edin Ajdinović.

Kod domaćina je sa druge strane bio aktivan Šimura, koji je u nekoliko navrata slao opasne lopte u protivnički šesnaesterac. Upravo iz jedne takve akcije došlo se do prvog gola u 33. minutu. Japanac je poslao loptu u noge dobro postavljenom Obradoviću, posle čijeg je kratkog dodavanja Todoroski pogodio u metu.

Do kraja prvog poluvremena Pantović je zapretio solidnim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 38. minutu, ali nije bilo prevelike opasnosti po gol Manojlovića.

Srećković je bio vrlo raspoložen i rastrčan i u prvom poluvremenu, kada je dosta problema pravio Mijailoviću, a u drugih 45 minuta je sve to "naplatio".

Samo dva minuta pre najlepšeg trenutka utakmice kratko su se radovali Zmajevi. Ivezić je pogodio mrežu Spartaka na dodavanje Pantovića, ali se ispostavilo da je nekadašnja nada Crvene zvezde prvobitno bila u ofsajdu, pa je gol opravdano poništen. Srećković je u 67. minutu postavio loptu na nekih 25 metara udaljenosti od protivničkog gola, sjajno i precizno opalio, a ona je završila u gronjem desnom uglu nemoćnog Krunića.

Isti igrač je potvrdio da je pravi majstor prekida u 78. minutu, kada je odlično iz kornera pogodio još jednom dobro postavljenog Obradovića.

Voždovac je do počasnog pogotka mogao u 87. minutu, ali je Ivezićev udarac završio na stativi Spartakovog gola.

SPARTAK - VOŽDOVAC 3:0 (1:0)