Sporting s penala do finala (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 23.01.19. | 23:10

Lisabonski Lavovi se preko Brage domogli borbe za trofej sa Portom

I Sporting iz Lisabona je overio večeras plasman u finale Kupa Portugalije pobedom nad Bragom posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

U regularnih 90 minuta bilo je nerešeno (1:1), ali je na penal ruletu golman Sportinga Ribeiro bio heroj koji je omogućio svom timu borbu za trofej. Bragu je u vođstvo doveo Brazilac Dijego Souza već u trećem minutu, ali je Urugvajac Sebastijan Koates u 37. vratio Lavove u igru i meč na početak.

Tokom celog toka utakmice gledali smo veliku borbu, ali ekipe nisu uspevale da dođu do drugog pogotka i pobede.

Zato je o prolasku u finale odlučila bela tačka, a tamo su gosti iz Lisabona bili smireniji i spretniji. Domaći su promašili tri uvodna penala, a konačna odluka pala je tek u sedmoj seriji kada je čuvar mreže gostiju Ribeiro odbranio udarac prvotimcu Brage Džefersonu.

U redovima Sportinga svih 90 minuta odigrao je Nemanja Gudelj, dok je Radosav Petrović presedeo utakmicu na klupi za rezerve.

Protivnik Sportingu u finalu Kupa Portugalije biće lider Primeire Porto, a taj meč je na programu 26. maja.