Strela sa 30 metara u srce Kopljanika: Ajaksu visi Liga šampiona! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.03.18. | 16:23

Tim iz Amsterdama poklekao u Arnemu - 2:3

Titula je odavno san, a navijači Ajaksa moraće da drhte i kada je u pitanju plasman u Ligu šampiona. Posle poraza od Vitesea (3:2) trećeplasirani AZ Alkmar je za petama četi Erika Ten Hana.

Ajaksova odbrana danas je u Arnemu imala pomeračenje uma i praktično neutralisala seriju od deset utakmica bez poraza. Strela Navoreona Fora zarila se pravo u srce Oklopnika. Igrao se 16.minut utakmice u Arnemu kada se vezista Vitesea odlučio za udarac sa distance i pogodio u 90! Nije bilo spasa Andreu Onani! Bio je to početak Ajaksovog kraja.

Mada u prvom poluvremenu nije bilo više golova, domaćin je, praktično, stigao nadomak trijumfa u 57.minutu. Pogodio je Linsen...

Samo četiri minuta kasnije Kazijera je oživeo Ajaks. Tim iz Amsterdama je imao više šansi, veći posed lopte, više šuteva... Međutim, Vitese je bio ubojitiji. Posvedočio je o tome još jedan pogodak Linsena. Sve što je Ajaks uspeo da uradi je počasni pogodak. De Jonga.

HOLANDIJA 1 - 26. kolo:

Roda - Herakles 0:3 (0:2)