Subotica je kuća Đorđa Ivanovića: Spartak nemoćan protiv bivšeg pulena

Vreme čitanja: 3min | sub. 30.09.23. | 19:04

Čukarički “trojkom” čeka okršaj sa Genkom – 3:0

Iz Subotice je Đorđe Ivanović krenuo ka višim klasama domaćeg fudbala, u Subotici je danas demonstrirao šta je sve naučio od dana kada je otišao iz Spartaka.

“Desetka” Čukaričkog dominirala je terenom u Subotici i bila nerešiva enigma za Plave golubove, prekinuo im niz dobrih rezultata na domaćem terenu – 3:0. U isto vreme Ivanović je podigao samopouzdanje Brđanima pred novo evropsko iskušenje i duel sa Genkom u Ligi konferencije.

Od starta utakmice gosti su bili bolji rival i da nije bilo intervencija iz VAR sobe rezultat bi bio još ubedljiviji. Nadali su se u redovima Spartaka da će uspeti da nastave niz dobrih rezultata kod kuće, ali realnost je prema njima bila surovo drugačija.

Beograđani su otvorili utakmicu dosta ofanzivnije, igrali su visoko, većim delom igre imali su loptu u nogama i preko centaršuteva pronalazili su Ivanovića i Adžića što je vrlo brzo urodilo plodom. Nakon prekršaja Tanasijevića, sudija je pokazao slobodan udarac, Adžić se namestio za šut i fenomenalnim udarcem matirao Vulića za 1:0.

Mnogo konkretnija igra gostiju i u nastavku poluvremena rezultovala je dupliranjem prednosti. Sjajno je Adžić odigrao za Miladinovića koji je bez problema loptu uputio u gol (2:0). Nepun minut kasnije odbrana Spartaka ponovo je ispala i Đorđe Ivanović se upisao u strelce, međutim na asistenciju iz VAR sobe, gol je poništen zbog prekšaja na polovini Brđana. Subotičani su se probudili tek pred kraj prvog dela igre. Jug Stanojev bez većih problema uspevao je da umakne čuvarima i da uputi pas ka šesnaestercu, ali odbrana Čukaričkog je svaki taj pokušaj uspešno anulirala.Najbolju priliku da ugrozi Belića imao je Bijelović koji je nakon solo prodora šutirao, ali se lopta odbila od defanzivaca Čukaričkog tek toliko da ona završi u gol autu.

U drugom poluvremenu fudbaleri Čukaričkog snizili su intenzitet igre, delovalo je da žele da sačuvaju stečenu prednosti što je otvorilo prostor za veću ofanzivu Spartaka, posebno nakon ulaska Mudrinskog, koji se u nekliko navrata našao u opasnoj situaciji pred golom. Sav uložen trud i inicijativa domaćih pali su u vodu kada je kapiten Dejan Kerkez dobio direktan crveni karton zbog grubog prekršaja na sredini terena. I te kako je prostor u odbrani znao da iskoristi Ivanović koji se upisao u strelce za konačnih 3:0.

Pred Spartakom je težak raspored. U sledećem kolu gostuju ekipi TSC-a u Bačkoj Topoli, a nakon reprezentativne pause očekuje ih susret sa Partizanom na domaćem terenu. Fudbaleri Čukaričkog ovom pobedom uhvatili su priključak za vrh tabele i imajući u vidu da imaju utakmicu manje u odnosu na ostale, ova pobeda dala im je samo još veći vetar u leđa pred naredne obaveze kako u domaćem prventsvu tako i u Evropi.

SPARTAK ŽDREPČEVA KRV - ČUKARIČKI 0:3 (0:2)