To je Sporting! Puče još jedna sezona u paramparčad (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 13.05.18. | 21:23

Zmajevi poraženi u Madeiri, pa sledeće sezone neće igrati u elitnom takmičenju

Svake godine se na sva zvona priča o šampionskoj tituli, a na kraju se završi u razočaravajućim tonovima. Sporting je u utakmici poslednjeg kola poražen u Madeiri od domaćeg Maritima rezultatom 2:1, pa će naredne sezone igrati u Ligi Evrope, iako su ciljevi bili najviši.

Ruku na srce, i da je slavila, ekipa Žorža Žesusa bi sezonu okončala na trećem mestu, s obzirom da je Benfika golom Žonasa iz penala u 52. minutu savladala Moreirense u Lisabonu i tako stavila tačku na drugo mesto.

Maritimo je do pobede nad lisabonskim Lavovima stigao zahvaljujući pogotku jermenskog napadača Gevorga Gazarjana u drugom minutu nadoknade utakmice.

Domaćin je poveo golom Žoela u 31. minutu, ali je Sporting već u sledećem napadu izjednačio preko Basa Dosta. Ali, gosti kao da su se predali u poslednjim trenucima utakmice. Gazarjan je probio kroz nekoliko igrača, uspeo da šutira, ali je usledila užasna reakcija Ruja Patrisija i lopta se izmigoljila u mrežu.

PORTUGAL 1 - 34. KOLO

Aveš - Šaves 2:3 (2:1)