Tragedija Turaka u Eskišehiru: Sa bele tačke u niži rang (VIDEO)
Vreme čitanja: 2min | sub. 17.11.18. | 20:00
Novi težak udarac za selekciju Mirčee Lučeskua
Nadali su se ljubitelji fudbala u Turskoj da je neodlazak na Mundijal u Rusiji letos bila samo slučajna epizoda i da će se rezultati popraviti ove jeseni, ali uzalud.
Tamošnja reprezentacija doživela je večeras novi udarac i to eliminaciju u C grupu Lige nacija posle poraza od Švedske pred svojom publikom u Eskišehiru od 1:0. Za pobedu skandinavske selekcije pobrinuo se kapiten Andreas Grankvist pogotkom sa bele tačke u 71. minutu.
Izabrane vesti
Šveđani su odigrali taktički mudru utakmicu, pustili protivnika da se izduva u prvih 45 minuta, posle nestvarnih promašaja Čengiza Undera, Junusa Malija i Čalhanoglua, a pojačanim ritmom u nastavku uspela je da slomi selekciju Mirčee Lučeksua.
Blistao je u prvom poluvremenu i golman Švedske Robin Olsen, a posle pokušaja Seba Larsona u 50. i Viktora Klasona u 58. usledio je trenutak odluke. Defanzivni vezista Jokušlu je nepsretno oborio u šesnaestercu Markusa Berga, a kapiten Švedske sa bele tačke doneo trijumf i zagarantovani opstanak u ligi B ekipi sa severa Evrope.
Turska, kao poslednjeplasirana u ovoj grupi, ispada u treći rang, a pravo će čudo biti ako proleće dočeka sa Mirčeom Lučeskuom na klupi.
LIGA NACIJA
DIVIZIJA A
Grupa 1
Petak
Holandija - Francuska 2:0 (1:0)
/Vajnaldum 44, Depaj 90+6pen/
Ponedeljak
20.45: Nemačka - Holandija
Grupa 2
Četvrtak
Belgija – Island 2:0 (0:0)
/Batšuaji 65, 81/
Nedelja
20.45: (3,60) Švajcarska (3,35) Belgija (2,10)
Grupa 3
Subota
20.45: (2,35) Italija (3,10) Portugal (3,25)
Utorak
20.45: Portugal - Poljska
Grupa 4
Četvrtak
Hrvatska – Španija 3:2 (0:0)
/Kramarić 54, Jedvaj 69, 90+3 – Sebaljos 56, Ramos 78 pen/
Nedelja
15.00: Engleska - Hrvatska
Foto: Reuters
GRUPA B
Grupa 1
Petak
Slovačka - Ukrajina 4:1 (2:0)
/Rusnak 6, Kucka 26, Zrelak 52, Mak 61 - Konopljanka 47/
Ponedeljak
20.45: Češka - Slovačka
Grupa 2
Subota
Turska - Švedska 0:1 (0:0)
/Grankvist 71. penal/
Utorak
20.45: Švedska - Rusija
Grupa 3
Četvrtak
Austrija - Bosna i Hercegovina 0:0
Nedelja
18.00: (3,80) Severna Irska (3,45) Austrija (2,00)
Grupa 4
Petak
Vels - Danska 1:2 (0:1)
/Bejl 90 - Jorgensen 42, Brajtvajt 88/
Ponedeljak
20.45: Danska - Irska
DIVIZIJA C
Grupa 1
Subota
20.45: (3,40) Albanija (3,00) Škotska (2,35)
Utorak
20.45: Škotska - Izrael
Grupa 2
Četvrtak
Grčka - Finska 1:0 (1:0)
/Granlund 24 autogol/
Mađarska - Estonija 2:0 (1:0)
/Orban 8, Salaj 84/
Nedelja
20.45: Grčka - Estonija
20.45: Mađarska - Finska
Grupa 3
Petak
Kipar - Bugarska 1:1 (1:0)
/Zahariju 24 - Dimitrov 89pen/
Slovenija - Norveška 1:1 (1:0)
/Verbič 9 - Jonsen 85/
Ponedeljak
20.45: Bugarska - Slovenija
20.45: (4,70) Kipar (3,50) Norveška (1,80)
Grupa 4
Subota
Srbija - Crna Gora 2:1 (2:0)
/Ljajić 30, Mitrović 32 - Mugoša 70/
20.45: (1,27) Rumunija (5,50) Litvanija (12,0)
Utorak
20.45: Crna Gora - Rumunija
20.45: Srbija - Litvanija
DIVIZIJA D
Grupa 1
Četvrtak
Kazahstan - Letonija 1:1 (1:0)
/Sujumbajev 37 - Rakels 49/
Andora - Gruzija 1:1 (0:1)
/Martinez 63 - Čakvetadze 9/
Ponedeljak
18.00: Andora - Letonija
18.00: Gruzija - Kazahstan
Grupa 2
Četvrtak
Luksemburg - Belorusija 0:2 (0:1)
/Dragun 37, 54/
San Marino - Moldavija 0:1 (0:0)
/Damaskan 77/
Nedelja
18.00: Moldavija - Luksemburg
18.00: San Marino - Belorusija
Grupa 3
Subota
Azerbejdžan - Farska Ostrva 2:0 (2:0)
/Nazarov 18, Madatov 28/
Malta - Kosovo 0:5 (0:1)
/Murići 15, Kololi 70, Avdijaj 78, 80, Rašica 86/
Utorak
20.45: Kosovo - Azerbejdžan
20.45: Malta - Farska Ostrva
Grupa 4
Petak
Gibraltar - Jermenija 2:6 (1:1)
/Bar 10, Pristli 78 - Movsisjan 27, 48, 52, 54, Katašjan, Karapetjan 90+4/
Lihtenštajn - Makedonija 0:2 (0:0)
/Bardi 53, Nestorovski 90+1/
Ponedeljak
20.45: Makedonija - Gibraltar
20.45: Lihtenštajn - Jermenija
Foto: Reuters