Triput ura za VAR! Sampu poništen veliki bod u nadoknadi, predatorski instinkt Ronalda spasao Juve (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 29.12.18. | 14:20

Sjajan meč u Torinu i novi rekord Stare dame

Kad je ljut ne izlazi mu na crtu. Poješće te. U vreme ručka dva ugriza Kristijana Ronalda, tek da pokaže koliko je Juventus drugačiji tim sa njim na terenu. Uoči praznika bilo je planirano da Portugalac predahe poslednja dva meča u 2018, međutim, nužda zakon menja, pa je Masimilijano Alegri morao da ga uvede na teren u Bergamu, gde ga je spasao poraza (2:2), da bi se u uvodnom susretu 19. kola Serije A vratio u startnih 11 i bio toliko motivisan da se ne bi iz čeljusti Portugalca izbavio ni daleko jači tim od Sampdorije, iako su gosti umalo priredili iznenađenje, ali ih je od boda koji su igrom zaslužili odvojila tehnologija.

Dva pogotka letošnjeg pojačanja iz Reala ispostavila su se dovoljnim za miran odlazak na pauzu i veselje na Alijanc stadionu. Pogotovo usled sazanja da je Stara dama godinu ispratila sa okruglo 100 pogodaka u svim takmičenjima. Prvi današnji pao je posle promene strane Paula Dibale, sjajnog prijema Ronalda i šuta u suprotni ugao gola Emila Audera, dok je drugi put pogodio sa 11 metara, pošto je sudija Paolo Valeri prekontrolisao sopstvenu odluku i na osnovu pregleda VAR-om pokazao na belu tačku. Opravdano. Zicer za Ronalda. Ovoga puta po sredini. Neumoljivo.

Ukupno 15 golova i sedam asistencija CR7 otkako je stigao u Torina 24 utakmice. Kupovina koja bi tek trebalo da se isplati u mečevima Lige šampiona, s tim da je sa ukupno 14 hitaca na italijanskim terenima utabao put ka Skudetu i pretekao Kšištova Pjonteka na listi strelaca (14:13). Napašće Zlatnu kopačku, to je jasno.

Samo, učinak Ronalda pada u drugi plan zbog načina na koji je Juve spasao tri boda u nadoknadi vremena. Praktično, učinio je to VAR! Treći put na utakmici. Sva tri puta je bio u pravu. Najpre kad je svirao jedanaesterac u korist Đenovljana kojim je Fabio Kvaljarela pogodio za 1:1, potom kad je pokazao na belu tačku za novo vođstvo domaćina, a onda je u 92. minutu poništio gol Rikarda Saponare.

Sampin rezervista je ušao u igru 20-ak minuta pre kraja i pogodio izjednačenje u drugom od šest dodatnih minuta. Efektan, prelep gol, činilo se da bod ide na Marasi, a onda je Valeri dobio signal iz VAR sobe, još jednom pogledao televizor i posle dvominutne pauze u kojoj su gostujući navijači proslavili remi svirao ofsajd u kome se Saponara nalazio pre nego što je primio loptu koju je koji tren kasnije poslao u rogalj Perinovog gola.

Tako je Juve sačuvao pobedu koju je zaslužio boljom igrom u drugom delu, kad je Ronaldo uzdrmao prečku, Matuidi pucao sa distance, Mandžukić u nekoliko situacija bio blizu gola. Alegrijev tim ušao je u istoriju Serije A, jer je osvoji najviše bodova posle prvog kruga (53) otkako u ligi učestvuje 20 timova, a sa ovakvom formom teško da ko može da mu ugrozi pozicije u italijanskog fudbalu.

Nije dovoljan ni majstor kakav je Fabio Kvaljarela. Iskusni špic smireno je realizivao jedanaesterac posle igranja rukom Emrea Džana u 33. minutu i tako niz na kojima je tresao mreže produžio na devet utakmica. Poslednji igrač koji je bio toliko frekfentan je David Trezege još 2005, u dresu Juventusa, a kakvo poštovanje Kvaljarela gaji prema Staroj dami pokazao je odbijanjem da proslavi gol.

Imao je Samp još nekoliko šansi, čak i positgao taj gol preko Saponare, da nema tehnologije slavio bi. Ovako, ipak je pošteno bilo da se završi 2:1.