Trnava od čelika jednom nogom u Ligi Evrope! Lajpcig zaribao, rafal Genkove mašine (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 23.08.18. | 22:21

Rapid ima lep kapital protiv Steaue

Spartak iz Tranve je žestoko namučio Crvenu zvezdu u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali mu Liga Evrope ne gine.

Slovački šampion je igrao više od sat vremena sa igračem manje na gostovanju slovenačkoj Olimpiji i pobedio 2:0! Očigledno je da Olimpija ovog leta daleko od očekivanog nivoa, ali i da Slovaci igraju strašnu odbranu i da su mnogo neugodan rival.

U 23. minutu su odigrali školsku akciju, Tot je išao na povratnu loptu, ali ga je sapleo Kronaveter i skrivio penal. Iskusni Bakoš je bio neumoljiv sa bele tačke.

Sve dobro što je uradio iznuđenim penalom, Tot je pokvario pet minuta kasnije kada je zaradio crveni karton zbog žestokog faula nad Isahom. Sećamo ga se kao jednog od najgrubljih iz dvomeča sa Zvezdom, pa ovo i nije toliko neočekivano. Slovaci su morali sat i kusur vremena da igraju sa igračem manje...

Ali ne samo da su sačuvali prednost, nego su je i povećali! Bivši Partizanov štoper Branko Ilić je nespretnom intevencijom ispred Jirke pogodio sopstvenu mrežu već na poluvremenu je bilo 0:2.

Do kraja su Slovaci igrali svoju igru, tukli iz svih oružja i sačuvali mrežu mirnom, pa su jednom nogom u grupnoj fazi Lige Evrope.

A igrača više 70 i kusur minuta nije iskoristio RB Lajpcig u Ukrajijni. Zorija je odolela Bikovima i izborila 0:0 što je dobar rezultat s obzirom da su od 17. minuta igrali bez isključenog Ledneva. Nemci su dominirali, stvarali šanse, ali lopta nije htela u gol.

Genk je petardom zapalio mrežu danskog Brondbija (5:2) i rešio pitanje plasman u grupu. Blistao je napadač Mbvana Samata koji bi u narednim danima trebalo da postane prvo pojačanje Tjerija Anrija u Bordou. Postigao je het-trik. Dva strašna gola glavom i jedan iz odbitka. Preostala dva gola su delo Trosara.

Veliku pobedu je ostavrio i bečki Rapid koji je sa 3:1 protiv Steaue napravio sasvim dobar kapital pred revanš u Rumuniji. Od starta su Austrijanci izvršili veliki pritisak ka golu Rumuna i došli do 2:0 posle 40 minuta igre. Prvo je Knasmiler krunisao kontru i asistenciju Murga, a onda je iz kornera asistirao Sonlajtneru za miran odlazak na veliki odmor. Ali, tek što je počelo drugo poluvreme, Nohere je vratio nadu Rumunima. Ipak, samo dva minuta kasnije je Švab odbitak zakucao u mrežu za dva gola prednost zeleno-belih pred gostovanje u Bukureštu.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE - PLEJ-OF (PRVI MEČEVI)

Torpedo - Ludogorec 0:1 (0:1)