Dejan Milićević

TSK se ne šali, u Senti pala i Čuka

Vreme čitanja: 2min | sub. 10.08.19. | 18:55

Klub iz Bačke Topole maksimalan i posle četiri kola

Ako je neka sumnja u visoke ambicije ekipe Zoltana Saba i postojala Dejan Milićević ju je odagnao. Topolski sportski klub je u Senti savladao i Čukarički sa 1:0, pa sezonu nastavlja sa maksimalnih 12 bodova iz prva četiri kola Linglong Superlige Srbije.

Ovog puta u junaka je izrastao 27-godišnji ofanzivni vezni Dejan Milićević, koji je na centaršut Filipa Arsenijevića u 54. minutu utakmice stigao do svog drugog superligaškog gola u karijeri, pošto je pogodio i prošlog vikenda protiv Spartaka. Moglo je da bude i ubedljivije, da golman gostiju Nemanja Belić nije u 65. minutu odbranio udarac Nenadu Lukiću.

Ipak, sa minimalcem protiv Čukaričkog, koji godinama već pikira izlazak na međunarodnu scenu, TSK je podvukao utisak sa početka sezone da debitant u elitnom karavanu, uprkos upornom insistiranju čelnika kluba da je osnovni cilj opstanak, može da se umeša i u borbu za plasman u Evropu.

O tome pored maksimalnog učinka svedoči i gol razlika 10:3 iz uvodna četiri kola. Crvena zvezda ima utakmicu manje, Partizan do sutra dve, pa bi ovog vikenda samo još Vojvodina, pobedi li u nedelju Radnik usred Surdulice, mogla da se priključi TSK-u na čelu tabele.

Što se tiče Čuke, prvi prvenstveni poraz u sezoni. Ne bi smeo da se ponovi i sledeće nedelje u okršaju sa Proleterom, jer potom Brđane čekaju dva izazovna meča. Prvo sa Crvenom zvezdom na stadionu “Rajko Mitić“, pa onda sa Radničkim iz Niša na Banovom brdu.

Ni TSK nema baš lagan period pred sobom: Vojvodina na Karađorđu, pa još jedan pokrajinski derbi u Senti, sa Inđijom, a onda i gostovanje kod Partizana u Humskoj. Tek tad ćemo moći da kažemo koliko je zaista TSK opasan.