U Rumuniji došlo 7+ za 31 minut

Vreme čitanja: 1min | pon. 12.02.18. | 18:58

Treća uzastopna pobeda CSM Jašija, slavlje Dinama nad Konordijom

Osim neizvesne borbe za titulu (Kluž ima dva boda više od FSCB-a), u Rumunji će, po svoj prilici, biti napeto i kad je u pitanju podela ulaznica za mesto u plej-ofu.

Na dva kola pre kraja regularnog dela sezone, čak četiri ekipe ravnopravno konkurišu za dva mesta, pošto je u utakmici 24. kola CSM Jaši na stadionu „Emil Aleksandresku“ savladao dirktnog konurenta Botošani - 1:0.

Gol odluke delo je Andreja Kriste. Napadač domaćeg tima iskoristio je proigravanje saigrača sa Zelenortskih Ostrva, Platinija i tako osigurao Jašiju treću uzastopnu pobedu u prvenstvu. S druge strane, Botošani je pretrpeo četvrti poraz u poslednjih pet kola i tako dozvolio današnjem rivalu da ga stigne na tabeli.

A u završnom susretu ove runde Dinamo iz Bukurešta je slavio na gostovanju Konkordiji. Posle uspavanke u prvom poluvremen, golgetersi su se raspucali u nastavku, prštalo je na sve strane, pa je na kraju završilo sa 7+. Za samo 31 minut.

RUMUNIJA 1 - 24. KOLO

Temišvar - Voluntari 2:3 (0:1)