Memfis Depaj

Velodrom na aparatima za disanje! Zemljotres Memfis sad udario U Marselj (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.03.18. | 23:12

Lion slavio u 90. minutu utakmice

Francuska još podrhtava! Sudar dva Olimpika (Choc des Olympiques) ovog puta je imao razorno dejstvo. Marselj će se dugo oporavljati. Memfis Depaj možda nije tu loptu udario jako, ali je znao gde udara. U srca navijača domaćeg Olimpika. Imali su vođstvo, imali su i remi koji bi ih doveo na prag Lige šampiona… Ostala je samo trauma. Depaj je pogotkom u 90. minutu utakmice doneo gostima iz Liona pobedu od 3:2 i apsolutno pravo da nastave da veruju da će imenjaka svrgnuti sa tog trećeg mesta na tabeli koje znači i ulaznicu za žurku evropske elite.

Štaviše, u Lionu sada sa pravom mogu da kažu i da zaslužuju da budu tamo, svakako pre no Marselj, jer su evropskog šampiona iz 1993. godine ove sezone dva puta tukli. U Lionu sa 2:0, u Marselju… Ma nije ni rezultat toliko bitan. Bitan je način.

Rolando je doveo Marselju vođstvo, Adil Rami autogolom izjednačio, Usem Auar je preokrenuo, ali je četiri minuta pre kraja Kostas Mitroglu još jednom poravnao rezultat. Taj bod bio bi Marselju veliki kao kuća. Lion bi ostao na pet minusa. Velika je to razlika. Na Velodromu bi verovatno već stavili šampanjac da se hladi u kibli, počeli da planiraju proslavu povratka u Ligu šampiona.

I onda… BUM! Memfis Depaj. U danu kome mu se cela Francuska smejala zato što je u jednom intervjuu rekao da mu, barem po kvalitetu, apsolutno ništa ne fali da bi bio najbolji na svetu, naterao je barem jedan grad - ne bilo koji - da se pokaje zbog potcenjivačkih komentara.

Deseti njegov ligaški gol u sezoni, ukupno 13, ima pritom i 10 asistencija… Memfis se vratio. I lud je ako će sad da ode. Jer u Lionu je već stekao status božanstva. Setimo se samo, u susretu sa Pari Sen Žermenom 21. januara, pogodio je za konačnih 2:1. U 95. minutu.