Vilijanovo veče fudbalske magije, Žiruov prvenac u plavom! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 16.02.18. | 23:03

Čelsi ubedljiv u uvertiri osmine finala Lige šampiona - 4:0

Blistavo veče Vilijana u osmini finala FA kupa i odlična uvertira okršaja sa Barselonom na Stamford Bridžu za samo četiri dana. Nošeni igrom fantastičnog brazilskog ovanzivca izabranici Antonija Kontea lagano su eliminisali Hal (4:0), ali je potrebno istaći da je premijerni pogodak u dresu Čelsija postigao Olivije Žiru i to na asistenciju novajlije Emersona Palmijerija.

Domaćin je čitav posao rešio u prvih 45 minuta, kada je postigao sva četiri gola, a onda u nastavku meča usporio ritam i uštedeo energiju za dolazak moćnog sastava Ernesta Valverdea.

Publika na Stamfordu ne pamti ovako dobro raspoloženog Vilijana. Brazilac je već u drugom minutu lukavo ukrao loptu gostima, a onda majstorski poslao loptu pored skamenjenog Dejvida Maršala. Za drugi magični trenutak u Londonu sredinom prvog poluvremena biliu su odgovorni nekadašnji saigrači iz Barselone Fabregas i Pedro. Prvi kao asistent, a drugi kao surovi egzekutor odlične akcije domaćina.

Nije se previše čekalo da Vilijan ponovo pokaže svoje vanserijske mogućnosti. Ovoga puta je sa 17-18 metara gađao po zemlji, ali toliko precizno da je lopta samo liznula levu stativu Maršalovog gola. Žiruovom golu prethodio jedan dobar dribling, a potom i pravovremeno dodavanje Emersona, posle čega Francuzu nije bilo previše teško da dođe do prvenca u plavom dresu.

Gosti su imali priliku da na početku drugog poluvremena smanje rezultat sa bele tačke, ali je Vili Kabaljero pročitao udarac Dejvida Mejlera i praktično već tada ubio svaku dalju ambiciju Hala u ovoj utakmici.