Vlahović slab - promašio penal! Kostić konačno zaigrao, Krstović opet strelac (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 03.09.23. | 22:53

Juventus ipak siguran protiv Empolija...

Inter i Milan bez greške, Juve zbog one od pre sedam dana (protiv Bolonje kod kuće 1:1) prati, ima dva boda manje. Stara dama uspela je da slomi otpor Empolija (2:0), nije blistala, ali ono što se Maksu Alegriju sigurno dopada, defanzivno je izgledala dosta pristojno i za 90 i kusur minuta nije dozvolila nijedan udarac u okvir svog gola.

Nisu tri boda bila ugrožena, međutim da je moglo lakše i brže rešiti pitanje pobednika - moglo je. Krivac što nije tako bilo, nažalost, naš Dušan Vlahović. Srpski reprezentativac promašio je penal u 39. minutu, kada je trebalo definitivno slomiti rivala.

Imao je Juve u tom času 1:0 zahvaljujući pogotku Danila, kontrolisao stvari na terenu, ali Vlahović nije bio koncentrisan. Ili bolje reći - albanski veteran Etrit Beriša je pročitao njegovu nameru.

Nije Vlahović bio na potrebnom nivou večeras. Otuda ne čudi što ga je Alegri zamenio već u 71. minutu. Samo nekoliko minuta pre toga, Srbin je potvrdio da ovo nije njegovo veče. Pol Pogba je postigao lep gol volej udarcem, međutim sudija ga je poništio jer se upravo Vlahović nalazio u ofsajd poziciji, kao asistent.

Prvi put ove sezone minute je dobio i drugi srpski internacionalac iz redova Juventusa. Mada statističari tvrde kako je Filip Kostić prošle sezone pripremio najviše prilika saigračima, imao najviše asistencija, kreairao najveći broj onih velikih prilika, Alegri ga je preselio na klupu. Noćas je prvi put bio starter i igrao kao i Vlahović - do 71. minuta.

Utakmicu na stadionu Karlo Kastelini rešio je Federiko Kjeza u 82. minutu.

A mladi crnogorski napadač - Nikola Krstović (23), igra fudbal karijere. Prošle nedelje je debitovao u Seriji A, ušao u igru u 72. minutu na gostovanju njegovog Lečea u Firenci i nepuna četiri minuta kasnije uspeo da postigne pogodak vredan velikog boda. Večeras ga je Roberto Daversa gurnuo u startnih 11, a nekadašnji napadač Crvene zvezde 'zahvalio mu se' nakon samo šest minuta igre, postigavši i drugi gol za Leče.

Krstović je i dalje mlad igrač, ima samo 23 godine i očito da je izuzetno napredovao poslednjih meseci. Uostalom, nije ga italijanski klub pre nešto više od dve nedelje platio Dunajskoj Stredi skoro 4.000.000 evra.

Ono što je za klub sa Via del Mare stadiona najvažnije, osvojena su nova tri boda. Leče je sa ukupno sedam na četvrtom mestu na tabeli.