"Zatajio: Ognjen Ožegović"

Vošo, i tvoje je prošlo: Lutovac ućutkao Novosađane (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 19.09.15. | 20:00

Rad šokirao Staru damu na “Karađorđu”, savladao je sa 2:1 i udaljio od lidera na tabeli Crvene zvezde

Zatajio: Ognjen Ožegović

Vojvodina je zabeležila i treći poraz u novoj sezoni i to na domaćem terenu. Pred oko 1.000 gledalaca na “Karađorđu” Rad je slavio sa 2:1, a pogodak odluke postigao je povremeni omladinski reprezentativac Srbije Aleksandar Lutovac u 85. minutu.

Bio je to miran period utakmice u kojoj je Vojvodina imala inicijativu, a Građevinari se uglavnom branili. Ali, onda je sevnula fantastična kontra gostiju, Prljević je prošao po levoj strani, proigrao Lutovca, a ovaj sa desetak metara iskosa lepim udarcem savladao Kordića i doneo tri boda gostima.

Inače, Vojvodina je dobro otvorila meč. Povela je već u 19. minutu posle lepog udarca Bojana Nastića sa distance. Ipak, desetak minuta kasnije Trninić je izjednačio, nakon što je odlično centirrao Miloš Obradović iz kornera, a vezista Građevinara rutinski pogodio glavom za 1:1.

Novosađani su ovim porazom povećali zaostatak za vodećom Crvenom zvezdom na čak deset bodova, dok se Rad sa 12 osvojenih bodova učvrstio u sredini tabele.

Za kraj, spomenimo i da je meč na “Karađorđu” obeležio i nesvakidašnji prizor kada se na terenu u jednom trenutku našao i jedan pas. Ker je, očigledno, izmalerisao Novosađane...