Mlađan Stevanović (Dinamo)

Vranjanci dobili derbi, Trajal se ne šali

Vreme čitanja: 2min | sub. 10.08.19. | 21:20

Uspešni i Novi Pazar i Grafičar

Dinamo iz Vranja izgleda nema nameru da se zadržava dugo u Prvoj ligi Srbije, pošto je i u drugom kolu stigao do trijumfa. I to u malom superligaškom derbiju protiv OFK Bačke koja je savladana sa 2:1 na Stadionu Jumko pred oko 1.000 gledalaca.

Srećno su Vranjanci stigli do pobede na ovom meču, a "pomogao" im je gostujući defanzivac Dimitrije Tomović koji je postigao autogol u 79. minutu. Bačka je povela preko Milovanovića u drugom minutu, ali je domaći tim rezultatski u meč vratio Mlađan Stevanović pogotkom u 15. minutu.

Uz rame Vranjancima posle dva odigrana kola je i Trajal iz Kruševca koji je kao gost slavio u Dobanovcima protiv Budućnosti sa 1:0. Strelac pobedonosnog pogotka bio je iskusni Ivica Jovanović sa bele tačke u 25. minutu.

U vrhu tabele posle dva kola su i Novi Pazar i Grafičar. Tim koji je opstao u ligi za zelenim stolom očigledno je ozbilno shvatio novu šansu koju je dobio pa je "skockao" zanimljiv tim. Kraj Jošanice je danas isprašen Zlatibor sa 2:0, golovima Vusljanina i Miketića.

Grafičar je u malom beogradskom derbiju pobedio Žarkovo sa 1:0.

Kabel - Radnički Kragujevac 3:2 (1:0)
/Jovanić 15. penal, Dražić 58, Balabanović 86 - Maksimović 75, Petrić 80. autogol/

Radnički Pirot - Metalac 2:1 (1:0)