(©fkboracbanjaluka)

Vranješ vinuo Borac na prvo mesto

Vreme čitanja: 1min | pon. 31.08.20. | 22:22

Banjalučani razbili Krupu

Posle evropskog uspeha, stigao je i onaj domaći. Borac iz Banjaluke je plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope potvrdio i pobedom u prvenstvu kojom je izbio na prvo mesto na tabeli.

Banjalučani su danas kao domaćin bez većih problema savladali Krupu sa 3:1 i izjednačili se sa Željezničarom na liderskoj poziciji. Doduše, Željo i šampion Sarajevo imaju meč manje od Borca.

Vrata pobede Borcu je otvorio krilni napadač Almedin Ziljkić lepim golom u 17. minutu pošto je precizno gađao sa vrha šesnaesterca. Imali su gosti posle toga dve solidne šanse za izjednačenje, nisu ih iskoristili i kažnjeni su u drugom poluvremenu. Ulogu egzekutora je preuzeo najbolji igrač domaćeg tima Stojan Vranješ. Prvi gol je dao glavom na centaršut Gorana Zakarića, a drugi iz penala koji je iznudio takođe Zakarić. Gol Krupe petnaestak minuta pre kraja preko Aćimovića je bio samo utešni za gostujući tim.