Zna se čije je ovo takmičenje - Sevilja petardom krenula po omiljeni pehar (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 20.09.18. | 20:56

Stiven Džerard i Rendžersi utišali Madrigal, Lajajić asistent za Bešiktaš...

Nema većeg sinonima za Ligu Evrope od Sevilje. Taj klub i grad kao da žive da bi igrali i osvajali drugo po kvalitetu evropsko takmičenje, a za razliku od prethodne sezone kada su se oprobali u Ligi šampiona, ovu započinju od nule i grupne faze omiljene im lige.

I naravno, odmah na startu spektakl. Revija lepih golova u Andaluziji i do vrha puna mreža belgijskog Standarda iz Liježa (5:1), koji kao da ih je samo razljutio izjednačujućim golom Đenepa u 39. minutu. Ever Banega u osmom i 74. minutu (sa penala), zatim Franko Vaskez u 41, te Visam Ben Jeder u 49. i 70. pobrinuli su se da navijači Sevilje odu kući razdragani.

Kako im u Primeri ne cvetaju ruže posle dva vezana poraza, eto barem neke utehe za ljubitelje Sevilje koji su u startu istakli kandidaturu za osvajanje svog omiljenog pehara. U istoj grupi Krasnodar je kao gost savladao turski Ahisar sa 1.0, a Uroš Spoajić je odigrao svih 90 minuta.

Za izneneđenje večeri pobrinuo se Rendžers i njegov sjajni menadžer Stiven Džerard. Legendarni vezista Liverpula inspirisao je momke iz Glazgova da pokažu karakter u sjajnom meču i dva puta ponište vođstvo Viljareala (2:2), koje su donosili najpre Baka u prvom, zatim i Đerar Moreno u 67. minutu.

Skoti Arfild i iskusni Kajl Laferti utišali su Madrigal u dva navrata i pokazali da će škotski klub probati da napravi veliki uspeh u takmičenju u kojem je pre deceniju stigao do finala. U istoj ovoj grupi Rapid iz Beča je rutinski porazio Spartak iz Moskve sa 2:0 na svom terenu i od prvog kola zaseo na čelo.

Bešiktaš je tek u drugom poluvremenu uspeo da slomi otpor žilavog norveškog Sarpsborga. Bilo je 3:1 za pulene Šenola Guneša, a golove su postigli Babel, Enco Roko i Džermejn Lens. Srpski reprezentativac Adem Ljajić je asistirao Roku za drugi gol iz slobodnog udarca, pre nego što je zamenjen u 78. minutu.

Antonio Rukavina je odigrao čitav meč za Astanu koja je šokirala Dinamo usred Kijeva i osvojila bod (2:2) na premijeri u grupnoj fazi Lige Evrope. Roman Murtazajev je momak koji je matirao odbranu ukrajinskog velikana u petom minutu nadoknade i doneo veliko slavlje gostima iz Kazahstana.