Zvezdine brojke: Borjan i Jovančić najviše na terenu, Degenek još u vrhu! U strelce se upisao 21 igrač

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.04.19. | 19:51

Nastup u dosadašnjem toku sezone zabeležila čak 34 igrača

Crvena zvezda je podvukla crtu i na svom zvaničnom portalu objavila brojke koje su obeležile prethodni deo sezone. Crveno-beli su osvojili 84 boda, što je sedam više od prošle sezone, a ako bi se gledalo kroz procente ekipa Vladana Milojevića ima 93,3 posto osvojenih bodova u 30 odigranih kola.

Crveno-beli su postili čak 80 pogodaka, a u strelce se upisao čak 21 igrač. Najviše golova je dao Mohamed el Fardu Ben, koji se 13 puta upisao u strelce, Boaći je postigao 11, a Pavkov 10. Najubedljivije slavlje zabeleženo je protiv Radničkog iz Surdulice na stadionu Rajko Mitić kada je bilo 6:0.

Crveno-beli su prilili samo 16 golova, od čega 13 Milan Borjan na 22 meča, dok je Zoran Popović kapitulirao tri puta na osam utakmica. Milan Borjan je najviše proveo na terenu u dosadašnjem toku sezone sa 1.946 zabeleženih minuta, dok je na drugom mestu Dušan Jovančić sa 1.726. Treći po minutaži je Miloš Degenek, koji je još u januaru otišao u Al Ahli. Slede Filip Stojković (1532), Srđan Babić (1530) i Veljko Simić (1526).

Priliku da provedu makar minut na terenu imala su čak 34 igrača, a najviše nastupa (po 22) imaju Borjan, Jovančić i Simić. Crvena zvezda je kod kuće osvojila 43 od mogućih 45 bodova uz gol-razliku 44:6, a na gostovanjima 41 (gol razlka 36:10).

Crveno-beli prvu utakmicu u plej-ofu igraju u subotu protiv Radničkog iz Niša od 18 časova, od kojeg imaju četiri boda više i već u ovoj utakmici bi mogli da usmere dalji tok trke za šampionsku titulu.