A onda je Željko uveo Gudurića... I rafal!!! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 22.11.18. | 22:13

Fantastično izdanje srpskog reprezentativca u poslednjoj četvrtini

Celu utakmicu ništa nije polazilo za rukom Marku Guduriću, promšivao je, grešio je, ali ga Željko Obradović nije zaboravio i srpski reprezentativac mu je vratio možda i najbolje odigranom četvrtinom u karijeri.

„Klali su se“ Makabi i Fenerbahče celu utakmicu u Tel Avivu, smenjivali se u vođstvu, niko nije uspevao rezultatski da se odlepi, da bi Marko Gudurić fantastičnom rolom u poslednjem kvartalu napravoio razliku koju Makabi nije uspeo da stigne – 70:74.

Makabi je bolje otvorio utakmicu, konstantno vodio, ali je Fener u drugoj četvrtini uspeo da se vrati i čak povede. Ponos Izraela je uzvratio istom merom i na poluvreme otišao sa pet razlike. U trećem kvartalu je domaći tim imao i osam poena prednosti. Ipak, Kostas Slukas se razgoropadio u trećoj četvrtini kada je ubacio osam poena i doneo Feneru preokret. U poslednju četvrtinu se ušlo sa egal rezultatom (55:55) i čekao se neko ko će prelomiti.

Željko Obradović je hrabro dao poverenje Guduriću koji je bio jak loše u prve dve četvrtine kada je promašio sve što je šutnuo (0/3 šut) i napravio nekoliko grešaka. Ipak, Obradović je znao kakvim oružjem raspolaže nekadašnji kšaarkaš Crvene zvezde. Gudurić je ušao osam minuta pre kraja meča, bilo je 57:57 i onda je krenuo rafal!

Prvo je pogodio trojku za Fenerovo vođstvo 60:57, potom još jednu za 64:59, pa dvojku za 66:62, a onda još jednu trojku za 69:62 na četiri minuta do kraja! Na kraju je još jednom pogodio za dva poena i prelomio pitanje pobednika. Makabi do kraja nije uspeo da sustigne Fenerovu prednost iako je imao šanse za to. Od 19 poena Fenerbahčea u poslednjoj četvrtini, Gudurić je ubacio čak 13! Bez promašaja iz igre. Ukupno je na terenu proveo nešto manje od 20 minuta...

Slukas je bio jedini efikasniji od njega sa 18 poena, Veseli je dodao 11, a Nikola Kalinić je imao skroman košgeterski učinak. Dao je samo dva poena uz šut 1/5, ali je imao sedam skokova. Kod Makabija je Kalojaro ubacio 18 poena.