Bobi blistao, Ajverson i Mutombo slavili svaki njegov koš - Siksersi izjednačili (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 16.04.19. | 08:37

U trećij četvrtini Filadelfija ubacila 51 poen i rešila meč...

Filadelfija se vratila posle startnog poraza od Bruklina. Siksersi su noćas pred svojom publikom uspeli da izjednače na 1:1 u plej-of seriji nakon fantastičnog meča i trijumfa od 145:123. Domaći su meč rešili u trećoj deonici, kada su i izjednačili rekord po broju poena u četvrtini računajući utakmice doigravanja - ubacili su čak 51. Srpski reprezentativni centar Boban Marjanović imao je odličnu rolu i sa 16 koševa i osam skokova značajno doprineo ubedljivoj pobedi

Bobiju je ovo najbolji učinak u plej-ofu. On je pokazao da se Bret Braun i Siksersi mogu ozbiljno osloniti na njegove usluge u ovoj seriji. Jer Srbin nije pogađao kada je pitanje pobednika bilo odlučeno, već je najbolji bio upravo u prvom delu utakmice. U prvoj deonici imao je je period nešto kraći od četiri minuta kada je vezao osam poena (4/4 iz igre)...

Marjanović je na parketu proveo ukupno 18 minuta i za to vreme šutirao 8/14. Pored osam skokova još je upisao po rampu, asistenciju, blokadu i izgubljenu loptu. Igrom našeg centra posebno su oduševljene bile legende Filadelfije - Dikembe Mutombo i Alen Ajveroson. Njih dvojica burno su proslavljali svaki Bobijev koš.

Siksersi su inače mnogo bolje odigrali nego u prvoj utakmici pre dva dana. Tokom druge četvrtine stekli su dvocifrenu prednost, a onda u pomenutoj trećoj (samo još Lejkersi 1962. ubacili 51 poen za 12 minuta) totalno razbili goste, pošto su u jednom momentu imali čak 29 razlike - 112:83. Sve ostalo do kraja bilo je samo rutina. Ovo je 13. put u istoriji plej-of utakmica da je neki tim ubacio najmanje 145 koševa i prvi put od 1990, kada su Seltiksi strpali 157 Njujork Niksima.

AI and MUTOMBO reacting to boban pic.twitter.com/DILqMYYNvF

— Drew Corrigan (@Dcorrigan50) April 16, 2019

Iconic.

A couple legends, Dikembe Mutombo and Allen Iverson are hanging out courtside at the Sixers game. pic.twitter.com/f4OVzkflNx

— NBC Sports Philadelphia (@NBCSPhilly) April 16, 2019

Posle vrlo loše partije pre dva dana Bena Simonsa noćas smo videli u pravom svetlu. On je ubacio 19 poena, uhvatio 10 lopti i podelio 12 asistencija, postavši tako tek treći igrač Filadelfije, posle Barklija i Čejmberlena, kome je pošlo za rukom da više od jednog puta upiše tripl-dabl u plej-ofu. Simons je imao podršku u U Džoelu Embidu pre svih (23p+10sk), te Tobijasu Herisu (19p) i Džej Džej Rediku (17). Na drugoj strani klupa mnogo bolja od startera. Samo Danđelo Rasel bio je dvocifren kada su u pitanju igrači koji su počeli meč. Ubacio je 16 poena. Dinvidi 19, Holis Džefers 15...

Treći meč ovih rivala na programu je u noći između četvrtka i petka od dva sata po ponoći.