Bogdanovo veče promašaja, Klipersi ostavili Kingse „ispod“ crte... Atlanta i Čikago odigrali najefikasniji meč u 21. veku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.03.19. | 08:44

Srpski as gađao 3/15 iz igre u porazu Sakramenta od direktnog konkurenta za plasman u plej-of Zapadne konferencije - 109:116

Moralo je i to jednom da se dogodi. Nakon serije odličnih partija, Bogdan Bogdanović je iza sebe imao veče za zaborav. U porazu od Sakramenta od Los Anđeles Klipersa (109:116) srpski as je postigao devet poena za 36 minuta igre, uz izuzetno loš procenat šuta (3/5) i šest uhvaćenih lopti.

Klipersi su meč prelomili sjajnom igrom u finišu treće i početkom četvrte četvrtine, kada su stigli do dvocifrene zalihe i bez većih problema uspeli da sačuvaju prednost. Ovo je bila izuzetno važna utakmica sa Sakramento, koji je doživeo 31. poraz u sezoni i sada za osmoplasiranim San Antoniom zaostaje tri pobede na tabeli Zapadne konferencije.

Nemanja Bjelica je na parketu proveo 13 minuta i za to vreme postigao sasvim solidnih pet poena i zabeležio tri skoka. Badi Hild je ubacio 23 poena, a Vili Koli-Sajn 16, uz 12 skovkoa. Kod Klipersa je bilo daleko više raspoloženih igrača Lendri Šemet je ubacio 20, Danilo Galinari 19, a Lu Vilijams 17 poena.

Atlanta i Čikago su odigrali neverovatan meč od čak 329 postignutih poena, okončan posle četiri produžetka rezultatom 168:161. To je zvanično najefikasniji meč u 21. veku, ondnosno treći najefikasniji u istoriji NBA lige, iza okršaja između Pistonsa i Nagetsa iz 1983. godine (370 poena) i Baksa i Spara 1982. kada je postignuto 337 poena.

U neverovatnom šuterskom raspucavanju najefikasniji je bio fantastični ruki Atlante Tre Jang sa 49 postignutih poena, dok je sa druge stra Zek Lavin postigao 47, a Markanen i Porter po 31.

Izuzetno efikasan meč odigran je i Stejples centru u Los Anđelesu, gde su domaći Lejkersi poraženi od lidera Istoka Milvoki Baksa rezultatom 131:120. Trojica najefikasnijih igrača ubacila su po 31 poen. U pobedničkom timu to je bio odlični Erik Bledso, a kod poraženog domaćina Lebron Džejms i Brendon Ingram.