"Pešaković"

Borac MOZZART Sport ostvario het-trik

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.10.13. | 21:14

Mandić sa 19 poena bio najefikasniji u redovima Čačana u pobedi nad Slobodom iz Užica

PešakovićKošarkaši Borac MOZZART Sporta trijumfovali su nad užičkom Slobodom 73:52 (17:18, 23:13, 14:15, 19:6) i tako uknjižili treću pobedu u šampionatu. U timu Raška Bojića dvocifreni učinak ostvarili su Pešaković, Mandić i Radović,  dok je najefikasniji u gostujućem sastavu bio Zoćević sa 10 poena. Najbolji indeks korisnosti imao je Aco Mandić  - 22.

Poenima Mandića i Dumića domaći su dobro otvorili utakmicu i poveli sa 7:0. Gosti su uhvatili priključak trojkom Čačanina u redovima Užičana, Marka Zoćevića. Tokom prve četvrtine Ere su uspele da dva puta izjednače rezultat (13:13, 17:17), da bi na prvi mini-odmor otišli sa poenom prednosti (17:18).

Početak drugog kvartala ponovo je pripao ekipi sa Morave koja je preko raspoloženog Cvetkovića uspešno rešila više napada, pa je Borac MOZZART Sport stigao do prvih dvocifrenih razlika 33:23 i 35:23. Gosti su na momente trojkama Janjuševića i Arnautovića uspeli da smanje deficit, ali je na odmor domaći sastav otišao sa viškom od devet poena (40:31). U prvih 20 minuta jedino je Aco Mandić ostvario dvocifreni učinak zabeleživši deset poena.

U trećoj deonici pune ruke posla imao je doktor domaćeg sastava Zoran Antonović, jer je prvo Dumić zaradio povredu zgloba i za njega se činilo da je susret bio završen. Ubrzo je povredu šake zadobio i iskusni plej Nemanja Protić, pa se i on preselio na klupu. Gosti su to iskoristili i smanjili deficit - 45:44. Ipak, ulaskom Pešakovića koji je bio precizan za tri poena, Borac MOZZART Sport je ponovo stekao samopouzdanje a preko Mandića stigao do novih deset poena razlike, 54:44. U poslednjih deset minuta tim Raška Bojića je ušao sa osam poena viška.

Sredinom poslednjeg kvartala Borac MOZZART Sport je krunisao bolju igru i poveo sa trinaest poena razlike 63:50. U finišu utakmice raspucali su se Radović i Dumić, pogodili dve trojke, gde su podigli razliku na devetnaest poena, pa je na tri minuta pre kraja susreta pitanje pobednika bilo rešeno. Na kraju utakmice šansu su dobili mladi Mitrović, Avramović, Popović i Čarapić, ali Sloboda nije ublažila poraz 73:52.

U narednom 4. kolu KLS, Borac MOZZART Sport ponovo igra na svom parketu, a u goste dolazi niški Konstantin.

Borac MOZZART Sport - Sloboda 73:52 (17:18, 23:13, 14:15 , 19:6)

Dvorana: Borac MOZZART Sport
Gledalaca: 1 500
Sudije:Glišić (Beograd), Vlahović (Beograd), Vasić (Valjevo)

BORAC MOZZART SPORT: Avramović, Mitrović 2, Popović, Maravić 8, Čarapić, Stevović, Dumić 8, Pešaković 11, Mandić 19, Cvetković 9, Protić 6, Radović 10.

SLOBODA: Pašajlić, Arnautović 6, Anđić, Kašćelan 6, kutlešić8, Lakić, Koprivica 2, Zoćević 10, Janjušević 9, Mijović 6, Radojičić 2, Obrenović 3.

Piše: Đurđe Mečanin