Borac nastavio da preslišava jadransku elitu

Vreme čitanja: 2min | pet. 27.04.18. | 23:30

Čačani kao gosti savladali Mega Bemaks i zadržali perfektan učinak posle četvrtog kola Superlige

Košarkaši Borca su napravili novi veliki uspeh savladavši u gostima ekipu Mega Bemaksa rezultatom 81:88. Ovo je bio četvrti vezani trijumf izabranika Jovice Arsića kojim su ostali suvereni na prvom mestu u A grupi. Na ovaj način Čačani su još jednom pokazali koliki kvalitet i košarkaško znanje poseduju. Takođe, pobedom je Borac zadržao oreol jedinog neporaženog tima u Super ligi, pored Partizana.

Od samog strarta utakmice bila je vođena velika borba. Gosti su već na početku stavili do znanja protivniku da nameravaju da budu tvrd orah, koji se neće predati. Čak naprotiv, želeo je čačanski tim da bude taj koji diktira tempo igre. Tako je i bilo, pa su nakon deset minuta Čačani imali solidnih 7 koševa suficita (18:25).

U drugoj četvrtini gosti su nastavili u istom ritmu, pa su u jednom momentu imali dvocifrenu prednost od 11 poena (25:36). Bilo je očito da su osokoljeni igrači Borca otišli u Beograd po novi skalp. Naravno, domaćin se nije dao, pa je uspeo da do poluvremena spusti zaostatak na šest poena.

U drugom poluvremenu Mega pojačava tempo igre, pa je prišla Borcu na svega koš zaostatka (45:47). Ipak, odlični Čačani nisu želeli da dozvole domaćinu da se potpuno vrati u utakmicu, pa su brzo vratili stvari na svoje mesto. Međutim, izabranici trenera Milojevića shvatili su da se gosti neće predate tako lako, pa počinju da igraju daleko bolje nego što je to bio slučaj u prvom poluvremenu.  Polovinom treće četvrtine uspeli su da poravnaju rezultat (55:55). Na jedvite jade uspelli su igrači Borca da održe rivala na rastojanju. Ali su im momci u roze dresevima sve vreme disali za vratom.

Poslednju deonicu Borac je započeo sa tri poena suficita. Bilo je očito da će nijanse odlučiti pobednika. Međutim, ta euforija Mege brzo je splasla. Polako, ali sigurno, gosti su ponov počeli da podižu prednost, vrativši je čak u jednom momentu na dve cifre (72:83). Konačno, otpor domaćina bio je slomljen. Tim iz grada kraj Morave ostvario je novu veliku pobedu, kojom je ostao prvi na tabeli u A grupi.

Najbolji pojedinac u pobedničkom timu bio je Dušan Kutlešić sa 18 poena. Pratili su ga Stojadinović sa 17, Pešaković sa 15 i Marinović sa 13 koševa.

Sledeći meč koji očekuje igrače Borca biće odigran u ponedeljak 30. aprila, a rival je ekipa Mladost iz Zemuna.

Mega Bemaks – Borac 81:88
/18:25; 23:22; 21:18; 18:23/

Mega Bemaks: Musić, Ašćerić, Nedeljković, Čarapić 16, Bitadze 18, Lazić 16, Koprivica, Samardžiski 4, Mišković 14, Cerovina 6, Fundić 5, Islamović 2.

Borac: Popović, Kutlešić 18, Pešaković 15, Balaban 3, Prlja 1, Dimić 8, Stojadinović 17, Radulović 3, Gavrilović, Todorović 7, Čarapić 3, Marinović 13.