Augusto Lima (Cedevita)

Cedevita slavila sa 17 razlike

Vreme čitanja: 1min | sre. 17.10.18. | 22:15

ABA ligaš ubedljiv na gostovanju u Poljskoj protiv Arke - 78:61

Cedevita je došla do važne pobede u Evrokupu i to gostima protiv poljske Arke iz Gdinje gde su slavili rezultatom 78:61. Iako je na kraju bilo visokih 17 poena razlike za ABA ligaša, utakmica je većim dielom bila neizvesna.

Ekipe su se držale u egalu tri četvrtine, a u poslednjih deset minuta Arka je ostala bez snage. Cedevita je to mudro iskoristila i došla do druge ovosezonske pobede u Evrokupu.

Mogla je zagrebačka ekipa i ranije do trijumfa jer se Arka jednostavno nudila hrvatskom prvaku, ali nikako Cedevita do poslednje četvrtine nije uspevala da poveže nekoliko dobrih akcija. Domaćini su preterivali s pokušajima za tri poena, ali je sve na kraju rešeno u samoj završnici.

Najefikasniji igrač Cedevite bio je Džastin Kobs 13 poena, uz pet skokova i tri asistencije, a dvocifreni su bili i Vitor Benite i Džejms Bel sa po 12, te Augusto Lima sa 10 poena.

U redovima Arke najbolji su bili Džoš Bostik sa 17 i Džejms Florens sa 16 koševa.