Nemci zakucani: Bondža Si

Crno-beli ALBAtros raširio krila

Vreme čitanja: 3min | sre. 09.01.19. | 21:56

Dobra odbrana, ista takva atmosfera u Pioniru i nadigrani nemački predstavnik u TOP 16 fazi Evrokupa - 78:66

Navikli smo već da Partizan igra dramatične utakmice ove sezone, pa je i protiv Albe na meniju u Pioniru bilo nešto slično tome. Crno-beli su konstantno imali prednost koja se kretala od pet do 10 poena razlike, a takav je slučaj bio i u poslednjih 10 minuta kada se sve lomilo. Na kraju su crno-beli odneli pobedu od 78:66.

Pridošlica Nikola Janković je pružio dobru partiju u četvrtoj deonici, realizovao je tri napada i održavao je Partizan na pristojnoj distanci usled dobre igre u piku. Trojkama Sija i Marinkovića sve je postalo dosta lakše. Partizan je uspeo da izvuče prvi trijumf u TOP 16 fazi.

Ako smo navikli na golubove koji povremeno prolete Pionirom, onda je večeras Partizan više ličio na ALBAtrosa. Raširio je krila, nakostrešio se, i u većem delu meča zatvorio prilaze svom košu. To je bio ključ pobede.

Meč je počeo dobrom igrom Lendejla, Gagića i Kliforda ispod koša, te pogocima iz reketa. Alba se trudila da ispoštuje filozofiju trenera Aita Garsije i da igra tranziciju kad god može, pa makar napadala u leđa protivnika posle primljenog koša. To im je specijalitet i to rade na vrhunski način.

PARTIZAN - ALBA 78:66 (19:13, 18:15, 13:15, 28:23)
Dvorana: Aleksandar Nikolić
Gledalaca: 6.000
Sudije: Koromilas, Laurinavičijus, Kartal

PARTIZAN: N. Janković 11, Pejdž 10, Si 10, Marinković 14, Veličković 0, Pecarski, Zagorac 8, Renfro 2, S. Janković 2, Lendejl 13, Gagić 2, Nikolić 6.

ALBA: Saibu 2, Gifi 5, Hundt 0, Šnajder 0, Hermanson 16, Vagner 2, Giedraitis 11, Timan 8, Kliford 5, Noko 5, Sikma 10, Peno 2.

Gagić je brzo napravio dve lične, pa je brzo šansu za veću minutažu imao Nikola Janković (dobio aplauz za skokove u napadu, kasnije i ovacije za ukupan učinak), baš u momentima kada je Si umalo odvalio obruč od zakucavanja. Imao je Partizan poteškoće u organizaciji napada, ali je dobra odbrana omogućavala crno-belima aktivan rezultat (13:11). Uz poneku baklju, bilo je i dima u Pioniru. Pomalo neobičajena atmosfera za košarku…

Sa trojkama Pejdža i Nikolića, dva plus jedan Radeta Zagorca, Partizan je stgao do prve veće prednosti od 22:13. Zapravo, odbrana je bila najviše zaslužna za tu prednost. Crno-beli su posle 14 minuta igre primili samo 17 poena.

Uz huk sa tribina, dobru defanzivu i poene za dva i tri Vanje Marinkovića (danas napunio 22 godine), Partizan je stigao i do prve dvocifrene prednosti od 32:21. Posle prvih 20 minuta semafor je pokazivao 37:28. Moglo je to da bude i ubedljivije s obzirom na prikazanu igru.

Treća deonica je bila bitna da Partizan ne dopusti protivniku da se približi u čemu je pomogla trojka Zagorca, ali je potom Giedraitis uzvratio istom merom. Pravili su crno-beli dosta grešaka, faulova u napadu, mašili su zicere i sve je mirisalo na neizvesniji nastavak utakmice.

Važnu trojku dao je Bondža Si iz ćoška, potom su usledili bitni poeni Nikolića, grešili su i jedni i drugi, pa se u poslednju četvrtinu ušlo s sedam poena prednosti za Trinkijerijev sastav.

Osećao se miris pobede u Pioniru koja je na kraju i upisana zahvaljujući seriji koševa Džoka Lendejla (sedam poena) u završnici, a crno-beli se revanširali Berlincima za dva ubedljiva poraza prošle sezone u Evrokupu.

EVROKUP, TOP 16 - 2. kolo