Eurohoops: Jović u Himkiju

Vreme čitanja: 1min | uto. 16.07.19. | 21:29

Srpski reprezentativac verovatno dolazi umesto Stefana Markovića

Srpski reprezentativac Stefan Jović karijeru nastavlja u Himkiju, javlja grčki novinar Nikos Varlas, inače zaposlenog na specijalizovanom košarkaškom portalu Eurohoops.

Čovek koji je prvi najavio transfer Miloša Teodosića u Virtus iz Bolonje, ali i napravio kiks s najavom da će trener Partizana Andrea Trinkijeri postati novi selektor Letonije, javlja da će Jović potpisati dvogodišnji ugovor s timom iz Podmoskovlja. 

Izabrane vesti

To znači da Jović najverovatnije dolazi kao zamena za Stefana Markovića, kome je ugovor sa Himkijem istekao na kraju sezone. Rođenog Nišliju će u novom klubu dočekati dojučerašnji saigrač u Bajernu Devin Buker, koji je danas zvanično potpisao ugovor s novim timom.

Dolazak Stefana Jovića u Himki zatvara još jedna vrata Crvenoj zvezdi. Iako Miloš Teodosić nije bio realna meta, sa Jovićem je bilo inicijalnih kontakta, ali je srpski reprezentativac želeo da istraži sve opcije u inostranstvu. Himki je poslao ponudu koja je zadovoljila Jovićeve apetite.

Podsetimo, za Jovića je jedno vreme bio zainteresovan i Hjuston, ali do konkretne saradnje nije došlo. Osvajača svetskog i olimpijskog srebra želeli su i Olimpijakos i Makabi iz Tel Aviva.

Foto: MN Press


Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara